Infostart.hu
eur:
385.6
usd:
332.7
bux:
121905.07
2026. január 16. péntek Gusztáv

Az Egyesült Államokban csődvédelmet kér a General Motors

Az Egyesült Államokban csődvédelmet kér a General Motors. Egy neve elhallgatását kérő washingtoni kormányzati tisztségviselő közlése szerint a szövetségi kormányzat 60 százalékos tulajdonrészt szerez az autógyárban.

Hozzátette: a detroiti vállalat összesen 50 milliárd dollárt kap, és a következő 90 napban átalakítják a General Motors tulajdonosi szerkezetét. Az amerikai kormány mellett tulajdonos lesz a kanadai kabinet is, amely 9 és fél milliárd dollár kölcsönt ad az autógyárnak, és ezért 12 százalékos részesedést szerez a vállalaltban. Barack Obama amerikai elnök a tervek szerint a Fehér Házban jelenti be, hogy a kormányzat támogatja a General Motors átszervezését.

Hanganyag: Seres Gerda

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Megtorpant a magyar gazdaság, eloszlatunk egy hatalmas tévhitet

Megtorpant a magyar gazdaság, eloszlatunk egy hatalmas tévhitet

Az utóbbi években a magyar gazdaság növekedése megtorpant, melynek egyik legfőbb okaként a külpiaci helyzet romlását, különösen a német gazdaság versenyképességi problémáit jelölik meg. Arról viszont már kevesebb szó esik, hogy egyrészt milyen folyamatok és gazdaságpolitikai döntések vezettek az erős német függőség kialakulásához, másrészt pedig a régiós országok esetében is megfigyelhető-e ez a probléma, vagy egyedi, magyar specifikus tényezőről van szó. Ebben a cikkben erre a két aspektusra fókuszálva mutatom be ezt a problémakört.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×