Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 9. szombat Gergely
Shein kínai webáruház
Nyitókép: Facebook / Shein

Észrevétlenül fontos döntést hozott a Shein

A Shein titokban benyújtotta tőzsdei bevezetési kérelmét Hongkongban, miután a másfél éve húzódó londoni bevezetés nem megy simán.

A Financial Times értesülései szerint a kínai divatcég a múlt héten nyújtotta be a tőzsdei tájékoztatóját a hongkongi tőzsdéhez és egyúttal a kínai értékpapír-felügyeleti hatóság jóváhagyását is kérte.

A Shein, amely ellátási láncának túlnyomó részét Kínában tartja, mintegy 18 hónapja nyújtotta be londoni tőzsdei bevezetési kérelmét, de eddig nem sikerült megszereznie a szabályozói jóváhagyást. A brit pénzügyi felügyelet korábban jóváhagyott egy változatot a Shein tájékoztatójából, de ezt a kínai szabályozó nem fogadta el. Az utóbbi években a pekingi székhelyű felügyelet szigorúbbá vált azzal kapcsolatban, hogyan írják le a vállalatok a kínai működéshez kapcsolódó kockázatokat.

A Shein részben azért nyújtotta be hongkongi tőzsdei kérelmét, hogy nyomást gyakoroljon a brit szabályozóra a kockázati tájékoztatási követelmények enyhítése érdekében.

A Shein kibocsátása évek óta a legnagyobb IPO lenne a londoni piacon

– olvasható a Portfolión. A két évvel ezelőtt magántőke-befektetés során 66 milliárd dollárra értékelték a céget.

Ha a brit hatóság hajlandó lenne elfogadni a tájékoztatót, London továbbra is a Shein preferált tőzsdéje maradna a sokszínűbb és nemzetközibb befektetői bázisa miatt. Szakértők szerint azonban ennek esélye csekély, mivel a szabályozók követelményei között továbbra is jelentős a különbség. A hongkongi tőzsde várhatóan toleránsabb lesz a kínai vállalatok politikai kockázatainak leírásával kapcsolatban, és Peking is arra ösztönzi a külföldön tőzsdére lépni kívánó vállalatokat, hogy New York vagy London helyett Hongkongot részesítsék előnyben – derül ki egyebek mellett a cikkből.

Címlapról ajánljuk
Forsthoffer Ágnes az Országgyűlés új elnöke: „Akire sokat bíztak, attól többet kérnek számon”

Forsthoffer Ágnes az Országgyűlés új elnöke: „Akire sokat bíztak, attól többet kérnek számon”

Titkos szavazással a balatonfüredi – április 12-én tiszás egyéni mandátumot nyert – Forsthoffer Ágnest választották az Országgyűlés elnökévé a képviselők a parlament alakuló ülésén szombaton. Eskütétele után rövid beszédet is mondott.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Pétert jelölték miniszterelnöknek, heti ülések és pótköltségvetés jöhet

Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Pétert jelölték miniszterelnöknek, heti ülések és pótköltségvetés jöhet

Különleges időpontban, ma várható az új parlament alakuló ülése, ahol az április 12-i választások eredményeként soha nem látott kétharmados többséggel (141 fővel) rendelkezik a Magyar Péter vezette Tisza Párt. Folyamatosan frissülő tudósításunkban a helyszínről jelentkezünk és számolunk be az Országházban és azon kívül zajló eseményekről. Az ülés délelőtti szakaszában a képviselők és miniszterjelöltek többször is nyilatkoztak a sajtónak, ez alapján már most ki lehet jelenteni: nagyon komoly tempójú törvényalkotás fog zajlani a következő hetekben, hónapokban. Egyszerre kell több fajsúlyos kérdésben is döntést hoznia a kormánynak, majd a parlamentnek. Délután már Magyar Péter lehet az ország új miniszterelnöke, aki két beszéddel is készül megválasztása alkalmából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×