Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Home sales brokers and real estate investors are exchanging with investors being filing cash at the agents hand.
Nyitókép: Wutwhan foto/Getty Images

Lakásarmageddon - Minden kilencedik magyar azonnal ingatlant akar venni

A lakosság 11 százaléka tervez lakásvásárlást az idén, az ingatlanvásárlásra készülők 10 százaléka tervezi, hogy korábbi nyugdíjcélú megtakarítását lakásvásárlásra használja fel, 8 százalék lejáró állampapírban tartott pénzét fordítja erre – közölte a CIB Bank legfrissebb reprezentatív felmérése alapján.

A tájékoztatás szerint a vásárlást tervezők háromnegyedének van készpénze, saját forrása a vásárláshoz, az állami támogatások – például falusi csok, babaváró – majdnem ötödüknek jelentenek segítséget a finanszírozásban.

A válaszokból kiderül, hogy 40 százalékuk kizárólag saját forrással tervez, 13 százalék saját forrást és hitelt is bevonna, míg 9 százalék mindhárom lehetőséget – a megtakarítást, a hitelt és az állami támogatást – is felhasználná – ismertették.

Az ingatlanvásárlásban hitelt tervezők kétharmadának a kamat, valamint a felvételkor jelentkező egyszeri, induló díjak, költségek mértéke és típusa a legfontosabb szempont a hiteltermék kiválasztásnál. Mindössze 5 százalék azoknak az aránya, akik ragaszkodnak lakáshitel felvétele esetén a bankjukhoz, a legtöbben készek bankot váltani, új számlát nyitni abban az esetben, ha ott jobbak a kamatok és a költségek – írják.

Kitértek arra is, hogy az ingatlanvásárlást nem tervezők fele jelölte meg magyarázatként, hogy nincs szüksége újabbra, de ugyanennyien válaszolták azt, hogy nem engedhetik meg maguknak.

Címlapról ajánljuk
Csontvázak a szekrényben: a pozsonyi „M0”-t is úgy építhették, hogy a Benes-dekrétumra hivatkozva vett el a szlovák állam földet magyaroktól

Csontvázak a szekrényben: a pozsonyi „M0”-t is úgy építhették, hogy a Benes-dekrétumra hivatkozva vett el a szlovák állam földet magyaroktól

A Benes-dekrétumok szlovák megerősítéséről és alkalmazásáról tartott kerekasztal-beszélgetést a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, ennek alkalmával kereste meg az InfoRádió Tárnok Balázst, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatóját, aki az mondta, a II. világháború utáni években nem álltak le a konfiskálások, a szlovák államnak óriási biznisz mind a mai napig.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Ukrajna olyan súlyos kihívással néz szembe, amire még nem volt példa - Háborús híreink szombaton

Ukrajna olyan súlyos kihívással néz szembe, amire még nem volt példa - Háborús híreink szombaton

Kijev jelenleg csak a szükséges villamosenergia-mennyiség mintegy feléhez jut hozzá, a városban tömeges fűtés- és áramkimaradások sújtják a lakosságot a rekordhidegben – közölte Vitalij Klicsko főpolgármester. Oroszország a múlt héten példátlan bombázással sújtotta Ukrajnát, közel 1100 drónnal, 890 irányított bombával és több mint 50 rakétával támadtak a brutális hidegben. Putyin és Borisz Jelcin korábbi tanácsadója, Szergej Karaganov kijelentette: ha Oroszország közel kerülne az ukrajnai vereséghez, az azt is magával vonhatja, hogy Moszkva nukleáris fegyvereket vet be. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök cáfolta Trump korábbi kijelentését: "Ukrajna sosem volt és sosem lesz akadálya a békének". Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×