Infostart.hu
eur:
391.4
usd:
338.18
bux:
122655.67
2026. március 24. kedd Gábor, Karina
Toronto, Canada - January 20, 2024:  Temu, PayPal and various other apps on an Apple iPhone.
Nyitókép: Kenneth Cheung/Getty Images

Vége a filléres Temu és a Shein cuccoknak, jön az áremelés

Az áremelésre az Egesült Államok és Kína között zajló vámháború miatt kerül sor. Az amerikai felhasználóknak azt tanácsolják, még a kijelölt dátum előtt rendeljenek.

A kínai online kiskereskedelmi óriások, a Shein és a Temu figyelmeztették az amerikai vásárlókat, hogy a termékek ára árpilis 25-től emelkedni fog, miután Donald Trump elnök jelentős vámokat vetett ki a Kínából származó árukra - írja a BBC híradása nyomán a hvg.hu.

A konkurens cégek szinte megegyező közleményekben közölték, hogy működési költségeik emelkedtek "a globális kereskedelmi szabályok és vámok közelmúltbeli változásai miatt", hozzátéve, hogy április 25-től "árkorrekciókat" hajtanak végre.

A vállalatok arra biztatják közleményükben a vásárlóikat, hogy még az áremelkedés előtt adják le rendelésüket.

"Készen állunk arra, hogy a megrendeléseid zökkenőmentesen megérkezzenek ebben az időszakban. Mindent megteszünk azért, hogy az árakat alacsonyan tartsuk, és minimalizáljuk a rád gyakorolt hatást. Csapatunk keményen dolgozik a vásárlási élményed javításán" - olvasható a közleményekben.

A Temu és a Shein a hirdetési költségeit is jelentősen visszanyeste az Egyesült Államokban. Előbbi április 9-től kezdődően kikapcsolta az összes Google Shopping hirdetését - ezt Mike Ryan, a Smarter Ecommerce online hirdetési ügynökség e-kereskedelmi elemzési vezetője közölte a LinkedInen. Az előző hónaphoz képest a vállalat átlagos amerikai reklámköltése a közösségi média platformokon, köztük a Facebookon, Instagramon és YouTube-on, 31 százalékkal esett vissza az április 13-ig tartó két hétben. Ugyanebben az időszakban a Shein reklámköltése 19 százalékkal csökkent a Sensor Tower piackutató cég adatai szerint.

Címlapról ajánljuk
Varju László: Paks II-t nem szabad megépíteni, az eurót be kell vezetni

Varju László: Paks II-t nem szabad megépíteni, az eurót be kell vezetni

A választásig hátralévő időre sorozatot indított az InfoRádió, hogy a kutatások szerint a parlamenti bejutásra esélyes pártok politikusait, szakpolitikusait a napi ügyek mellett külpolitikai és gazdasági elképzeléseikről is kérdezzük. A Fidesz-KDNP, a DK és a Mi Hazánk elfogadta a meghívást. A Tisza Párt nem kívánt élni a lehetőséggel. Varju László, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje és képviselője pártja gazdasági elképzeléseiről beszélt az Aréna című műsorban.

Csatatér: megőrizné a budapesti 15-ös körzetet a Fidesz, a Tisza, a DK és a Kutyapárt is ellenfél

Budapest legkeletibb, 15-ös választókörzetében volt a legszorosabb a verseny 2022-ben – és ez volt az egyetlen egyéni körzet, ahol a Fidesz akkor nyerni tudott a fővárosban. A kormánypártok ugyanazt a jelöltet, Dunai Mónikát indítják, miközben a Tisza jelöltje, Porcher Richárd eredményét a DK-s Gy. Németh Erzsébet és 2022-höz hasonlóan újrainduló kutyapárti Szin Richárd is befolyásolhatja – így izgalmasnak ígérkezik a verseny.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×