Infostart.hu
eur:
358.24
usd:
304.83
bux:
135899.33
2026. május 7. csütörtök Gizella
Karoline Leavitt, a Fehér Ház sajtótitkára, elnöki szóvivő a washingtoni Fehér Ház James Brady sajtószobájában tartott tájékoztatón 2025. március 5-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Shawn Thew

Bejelentést tett a Fehér Ház a különvámokról

Az Egyesült Államok egy hónappal elhalasztja a mexikói és kanadai autóimport esetében a különvám bevezetését – közölte a Fehér Ház szerdán.

Karoline Leavitt, az amerikai elnöki hivatal szóvivője sajtóértekezletén ismertette Donald Trump elnök közelményét, mely szerint az Egyesült Államok három meghatározó autógyártó vállalata, a Ford, a General Motors és a Stellantis vezetőivel folytatott egyeztetést követően döntött úgy, hogy

átmeneti időre kivételt ad az importvám hatálya alól.

Az indoklás szerint az elnöki intézkedés révén az autógyártók elkerülhetik, hogy hátrányosan érintse őket a Kanada és Mexikó esetében kedden egységesen bevezetett 25 százalékos különvám.

A szóvivő ezzel együtt világossá tette, hogy a kereskedelempolitikai lépésnek tekintett viszonossági vámok rendszerét április 2-án bevezeti a Trump-adminisztráció.

Ezzel egyidőben a vámok körüli kérdésekről egyeztetett telefonon szerdán Donald Trump amerikai elnök és Justin Trudeau kanadai miniszterelnök. A beszélgetést az amerikai elnök közösségi oldalán úgy kommentálta, hogy a kanadai kormányfőnek kifejezte elégedetlenségét a fentanil kábítószer csempészete elleni kanadai hatósági fellépéssel szemben. Donald Trump szerint a kanadai részről kezdeményezett beszélgetés „némileg barátságos” hangnemben zárult.

Justin Trudeau irodája konstruktív tárgyalásról számolt be, ami 50 percen keresztül tartott.

Egyelőre egyik fél sem utalt arra, hogy a 25 százalékos vámokat tekintve körvonalazódna kompromisszum.

Címlapról ajánljuk
Szemész professzor: néha ki kell nézni az ablakon, különben megvakulunk

Szemész professzor: néha ki kell nézni az ablakon, különben megvakulunk

Járványszerűen terjed a rövidlátás, és ennek egyik oka az, hogy a mobiltelefonozás és a számítógép-használat miatt egész nap közelre nézünk. Erről a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában. A szakember szerint ennek érdekében Kínában bevezettek egy új iskolaépítési módszert is.

Tanulnak a tiszás képviselők

Annyi az új képviselő a parlamentben, hogy intenzív tanfolyamot kell szervezni nekik.
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×