eur:
406.68
usd:
377.53
bux:
76564.79
2024. november 8. péntek Zsombor
Nyitókép: Örsi Gergely/Facebook

Világgazdaság: Jelentősen visszaeshetett a Mol profitja

A kalkulált eredményt nem sikerült hoznia a vállalatnak, megvannak az okai.

A vg.hu azt írja, durván visszaeshetett a Mol eredménye az alacsony olajár és a különadók miatt.

Mint a cikkből kiderül, EBITDA-eredménye bő 70 százalékkal, nyeresége pedig tizedére apadhatott a második negyedévben, utóbbiban a különadóknak is jelentős szerepük lehetett.

Előbbi 73 százalékkal eshetett vissza, ami több száz milliárd forintos mínuszt jelenthet - a "sor" végén a 128,6 milliárd forintos szám szerepel a cikk szerint.

Az üzemi eredmény és az adózott nyereség ennél is nagyobb mértékben, közel tizedére zsugorodhatott az alacsony olajárak, a finomítói árrések, valamint az extraprofitadók miatt.

A kiskereskedelmi bevételek viszont szépen nöhettek.

A szektortársak sem tudnak jobb hírekkel szolgálni.

Az osztrák versenytárs OMV nyeresége harmadára apadt. A globálisan is meghatározó olajcégek is szenvednek idén, a Shell, a TotalEnergies, valamint az amerikai Exxon és Chevron eredménye is tetemesen romlott az egy évvel korábbihoz képest, a brit BP pedig épp ma számolt be 70 százalékos profitzuhanásról.

Címlapról ajánljuk
Kemény tiltakozásokra is szükség lehet a szlovák nyelvtörvénnyel szemben, véli a Magyar Szövetség elnöke

Kemény tiltakozásokra is szükség lehet a szlovák nyelvtörvénnyel szemben, véli a Magyar Szövetség elnöke

A Magyar Szövetség közleményben reagált a szlovák kulturális tárca nyelvtörvényt szigorító módosítására, mert a felvidéki párt szerint semmi szükség a nyelvtörvény szigorítására, a szankciók kiterjesztésének és emelésének gondolata nemcsak indokolatlan, hanem elfogadhatatlan. Gubík László pártelnök tragikomikusnak nevezte a törvénytervezetet; úgy véli, a szlovák nyelv domináns szerepe eleve alkotmányos garanciákkal bír.

Európai Tanács-elnök Budapesten: sikerült egyetértésre jutnunk abban, mit akarunk együtt tenni a versenyképességért

Az EU-csúcstalálkozóra érkező Charles Michel újságírók előtt hangsúlyozta: az unió versenyképességének erősítését célzó Draghi-jelentés kiváló alapot jelent a témában, az abban foglalt ajánlások világosak és egyértelműek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×