Infostart.hu
eur:
355.65
usd:
312.96
bux:
139301.72
2026. június 24. szerda Iván
Nyitókép: Forrás: Pexels.com

Jócskán megcsappant az új autók száma az EU-ban és Magyarországon

Az Európai Unióban 20,6 százalékkal esett az új autók eladása áprilisban 2021 azonos időszakához képest. Ezzel tizedik hónapja tart a csökkenés elsősorban a beszállítói láncok fennakadása miatt - közölte az európai autógyártók szakmai képviseleti szerve, az ACEA szerdán.

Márciusban 20,5 százalékkal csökkent az eladás ugyancsak éves összevetésben.

A brüsszeli székhelyű szervezet adatai szerint az áprilisban regisztrált autók száma az EU-ban 684 ezer 506 volt, szemben az egy évvel korábbi 862 ezer 443-mal.

Az eladásokat nézve ez volt a leggyengébb áprilisi eredmény, az egyetlen kivétel 2020 áprilisa, a járvány csúcspontja volt.

Az EU négy legnagyobb autópiacán jelentős csökkenést jegyeztek fel:

  • Olaszországban 33 százalékkal,
  • Franciaországban 22,6 százalékkal,
  • Németországban 21,5 százalékkal,
  • Spanyolországban pedig 12,1 százalékkal esett az értékesítés.

Az idei év első négy hónapjában 14,4 százalékkal, 2 millió 930 ezer 366-ra csökkent az új autók regisztrációja az Európai Unióban az előző év azonos időszakához képest. Az április végéig tartó négy hónapban Olaszországban 26,5 százalékkal, Franciaországban 18,6 százalékkal, Spanyolországban 11,8 százalékkal, Németországban pedig 9 százalékkal esett az eladás.

Magyarországon áprilisban 9 ezer 90 új személygépkocsit helyeztek forgalomba az ACEA adatai szerint, 13,9 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbinál, az első négy hónapban pedig 37 ezer 780-at, ami 11,6 százalékkal marad el 2021 azonos időszakához képest.

Címlapról ajánljuk
Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Sötétbe borult a Krím, Putyin már tárgyalna a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról szerdán

Sötétbe borult a Krím, Putyin már tárgyalna a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról szerdán

Súlyos támadás érte Ukrajna felől az orosz megszállás alatt álló Krím félszigetet, felrobbant a balaklavai erőmű, Szevasztopol város és térsége sötétbe borult. Vlagyimir Putyin orosz elnök tegnap este arról beszélt, hogy tárgyalna Ukrajnával / Amerikával a háború lezárásáról, de továbbra is ragaszkodik az "annektált" megyék teljes egészéhez és Ukrajna katonai semlegességéhez. A frontvonalon szorongatják az oroszok Kosztyantynivkát, a város északi részébe is betöltek a megszálló katonák. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×