Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Brutálisan felértékelték az OTP-t

6.200 forintra emelte ma reggel a JP Morgan azOTP-részvényekre adott célárfolyamát a korábbi 3,502 forintos szintről. Ezzel párhuzamosan a korábbi semleges ajánlást is felülsúlyozásra emelte meg az elemző úgy, hogy a papírok még a CEEMEA fókusz listára is felkerültek.

Az eddigi 3,500 forintról 6,200 forintra emelte meg az
OTP-részvényeire adott célárfolyamát a JP Morgan elemzője ma reggel publikált írásában.

Paul Formanko nem is olyan régen, 2009. január 9-én minősítette le felülsúlyozásról semlegesre a papírokat, most azonban a piaci árhoz képest csaknem 100 százalékos emelkedési potenciált megtestesítő célára alapján újra felülsúlyozáson vannak a részvények. Ráadásul úgy, hogy azok felkerültek a JP Morgan CEEMEA fókuszlistájára is.

Az elemző szerint az OTP papírjai a szektortársakhoz képest alulértékeltnek tekinthetőek. 2011-re 19 százalékos ROE-t és 11,5 százalékos Tier 1 rátát vár a JP Morgan.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×