Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 5. vasárnap Emese, Sarolta

Minimális erősödésben a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 3,07 pontos csökkenéssel, 12.796,11 ponton nyitott szerdán, az index azonban azonnal pozitívba fordult. Szakértők bizonytalan, ingadozó kereskedésre számítanak.

A 0,02 százalékos csökkenés után az index 0,7 százalékos emelkedést mutatott. Nyitás után néhány perccel az öt nagy cég közül csak a MOL volt mínuszban: papírjainak értéke 0,4 százalékkal csökkent.

A Magyar Telekom részvényeinek ára 0,9, az OTP-é 1,6, a Richteré 0,3, az Egisé 0,5 százalékkal emelkedett.

Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője szerint a nap folyamán a piac enyhe emelkedése várható, annak ellenére, hogy az utóbbi napokban a budapesti tőzsde nem tudott csatlakozni a derűlátó nemzetközi hangulathoz.

A Concorde elemzője szerint a kötvénypiac javul, de ez egyelőre úgy tűnik, kevés ahhoz, hogy meginduljanak a részvények is. Ehhez többek között az kellene, hogy a magyar szuverén adósság kockázati felára érdemben csökkenjen.

Balásy Zsolt úgy vélte, amennyiben fellendülés következik, azt várhatóan az OTP fogja vezetni.

Illés László, a QUAESTOR Zrt. elemzője szerint a bizonytalanság nagy, így könnyen negatív pályára állhat az index, de mivel a befektetők többsége "éhes", a mutató akár a pozitív oldalra is átlendülhet.

Címlapról ajánljuk
Hány nap múlva kell orvosi igazolás a munkahelyen?

Hány nap múlva kell orvosi igazolás a munkahelyen?

Eddig elég volt egy e-mail vagy telefon a főnöknek, és csak a negyedik naptól kellett orvosi igazolás Németországban – vitát robbantott ki a terv, mellyel a koalíciós kormány szigorítaná a munkavállalók betegállományára vonatkozó szabályozást.

Sulyok Tamás ismét szembemegy Magyar Péterrel, nem mond le

Semmiképpen sem lehet a jogállamisággal összhangban lévő megoldásnak nevezni az alaptörvény tizenhetedik módosításáról szóló javaslatot, amely szerint megszűnne a jelenlegi köztársasági elnök megbízatása - jelentette ki a magyar köztársasági elnök a Do Rzeczy lengyel konzervatív hetilap honlapján vasárnap megjelent interjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
A hőség vagy a hideg okozza több ember halálát? A kutató szerint rossz számokra hivatkozik a WHO

A hőség vagy a hideg okozza több ember halálát? A kutató szerint rossz számokra hivatkozik a WHO

Miközben az Ebola egy ritka törzse pusztít Ugandában és a Kongói Demokratikus Köztársaságban, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ismét belekeveredett a klímavédelmi kampányba. A politikusokból és környezetvédőkből álló, magas szintű WHO-bizottság arra szólította fel a szervezetet, hogy nyilvánítsa a klímaváltozást „nemzetközi jelentőségű közegészségügyi vészhelyzetnek”. Ez a 2010-es évekre emlékeztet, amikor a WHO főigazgatója a klímaváltozást a 21. század legfontosabb egészségügyi kérdésének nevezte. Nem sokkal később kitört a Covid – és kiderült, hogy a WHO felkészültsége és korai reagálása súlyosan hiányos volt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×