Infostart.hu
eur:
356.09
usd:
302.24
bux:
134265.27
2026. május 11. hétfő Ferenc

Hatalmas benzináresés szerdától

Kilenc forinttal csökken a benzin, 12 forinttal pedig a dízel ára a hazai töltőállomásokon szerdától - erősítették meg a holtankoljak.hu portál értesülését piaci forrásból.

A döntés értelmében várhatóan a benzin országos átlagos ára 232 forint, a gázolajé 256 forint lesz szerdától.

Az olaj és az olajtermékek ára óriásit zuhant a múlt héten, ekkora áresésre azonban ennek ellenére sem számított senki a hazai üzemanyagpiacon.

Július közepén tetőzött idén a kőolaj világpiaci ára: július 11-én 145 dollárt kértek egy hordó észak-európai referenciakeverékért (Brent) a legközelebbi szállítási határidőre a londoni tőzsdén. A történelmi olajárcsúcs akkor a magyar üzemanyagpiacon is meglátszott, és a holtankoljak.hu adatai szerint egy liter 95-ös benzin átlagos ára 315, egy liter gázolaj pedig 335 forint volt júliusban.

Ám amíg az olaj ára mára több mint 70 százalékot (több mint 100 dollárt) zuhant, a hazai üzemanyagárak benzin esetében 83, gázolaj esetében 79 forinttal estek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„Lopakodó ló” akarja legázolni a helyi választást elbukó Starmert

„Lopakodó ló” akarja legázolni a helyi választást elbukó Starmert

Saját lázadó képviselői és a szakszervezetek is tovább követelik a brit kormányfő lemondását. Előzőleg egy képviselője az úgynevezett „lopakodó ló” módszerrel akarta elérni, hogy más pártvezetők kihívják Keir Starmert, hasonlóan ahhoz, ahogy annak idején Margaret Thatchert buktatta meg a pártja. Bemutatjuk Starmer lehetséges kihívóit is.

Bizottsági meghallgatások: túl az első napon a Tisza leendő miniszterei – ez történt ma

Véget ért a Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek – Orbán Anitának, Pósfai Gábornak, Ruszin-Szendi Romulusznak, Tarr Zoltánnak, Tanács Zoltánnak, Hegedűs Zsoltnak, Gajdos Lászlónak, Kapitány Istvánnak, Bóna Szabolcsnak, Vitézy Dávid, valamint Lannert Juditnak – országgyűlési bizottsági meghallgatása a hétfői napra.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Továbbra is a közel-keleti hírek diktálják a hangulatot a piacokon, Donald Trump hétvégén elfogadhatatlannak nevezte Irán legújabb ajánlatát, amire a befektetők azonnal a Hormuzi-szoros körüli ellátási kockázatokat kezdték árazni. A múlt heti részvénypiaci emelkedést még támogatták az erős gyorsjelentések és a technológiai papírok jó teljesítménye - ennek utóhatásait az ázsiai piacokon is lehett érezni ma reggel, a dél-koreai tőzsde például új csúcsra ment - de a fókusz most újra az energiapiaci sokkon, és az inflációs kockázatokon van. Az ázsiai piacok összességében vegyesen teljesítettek, valamint Európában, és az USA-ban is hasonló látszik. Szőke Gergő is előadó lesz a következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×