Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Nyitókép: Unsplash

A láthatósági mellény hiánya komoly pénzbírságot is jelenthet

Az autóban érdemes legalább egy darab láthatósági mellényt tartani, ugyanis - amellett, hogy életet is menthet - számos helyen megkövetelik a szabályok.

Magyarországon ugyan nem kötelező tartani az autóban, de erősen ajánlott, hogy legyen nálunk fényvisszaverő mellény, ugyanis lakott területen kívül éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén az úttesten, a leállósávon és útpadkán tartózkodó személyeknek kötelező ilyen mellényt viselniük - írja a hvg.hu.

A láthatósági mellényre vnatkozó szabályok országonként változnak, és érdemes arra kszülni, hogy adott esetben komoly pénzbírságot is jelenthet, ha a műszaki hibás autó közelében állvan nincs rajtunk:

a spanyol rendőrök például 200 eurós, a szlovénok 100 eurós, a franciák pedig 90 eurós büntetést szabhatnak ki.

Belgiumban 58 eurós, Szlovákiában 50 eurós, Olaszországban pedig 42 eurós pénzbírság jár az adott esetben lakott területen kívül fényvisszaverő mellényt nem viselőknek, Horvátországban és Szerbiában pedig lakott területen belül is kötelező felvenni a mellényt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×