Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
okostelefon mobiltelefon
Nyitókép: Pixabay

Odaveszhetnek a Samsung telefont használók adatai

A levelezőrendszerek üzemeltetői egy ideje már azt a gyakorlatot követik, hogy törlik a régebb óta inaktív felhasználói fiókokat. Ehhez hasonló rendszert vezet be most a Samsung.

Amikor valaki a Samsung kínálatából választ új mobilt, az első bekapcsolás után jó eséllyel regisztrál magának hozzá egy felhasználói fiókot. Erre, azaz egy Samsung accountra van szükség ahhoz, hogy az ember teljesen kihasználja készüléke képességeit, biztonságban tudhassa eszközét és az azon lévő adatokat.

Ezzel kapcsolatban változtatja meg szabályzatát a dél-koreai gyártó, azzal a céllal, hogy megvédje azon felhasználók adatait, akik hosszabb ideig nem használták fiókjukat – írta a hvg.hu. A bejelentés értelmében július 31-ét követően a 24 hónapig nem használt vagy bejelentkezéssel nem aktivált Samsung accountok inaktívnak minősülnek, és a cég

törli a hozzá kapcsolódó összes adatot, ami után sem a törölt fiók, sem az adatok nem állíthatók vissza.

Ez úgy kerülhető el, ha a felhasználó 24 havonta legalább egyszer valamilyen aktivitást végez a fiókkal kapcsolatban: időnként bejelentkezik valamilyen Samsung-szolgáltatásba, vagy azzal az accounttal használ valamilyen terméket.

Az új szabály hatálya nem vonatkozik

  • a regisztrált családi fiókokra,
  • a jutalompontokat gyűjtő vagy felhasználó fiókokra,
  • a samsung.com oldalon történő termékvásárlásra használt fiókokra.

A törlésre kijelölt fiókok tulajdonosait a Samsung e-mailben értesíti.

Címlapról ajánljuk
Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

2024-ben próbált hadiállapotot bevezetni, de az alkotmányos reflexek működtek, sőt egy előre hozott választáson Jun Szogjol minden hatalmát elvesztette, így elsőre szigorúnak látszó ítélet vár rá. Három rettenetes út állhat előtte, de csak európai szemmel, a dél-koreai történelem ugyanis más mintázatokat mutat. Nagy Angelina, a Magyar Külügyi Intézet kutatója az InfoRádióban magyarázta el a részleteket.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×