eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
2021. február 1-jén közreadott kép a Google  amerikai informatikai óriáscég székházáról az egyesült államokbeli Mountain View-ban 2013. január 3-án. Scott Morrison ausztrál miniszterelnök 2021. február 1-jén bejelentette, hogy Ausztráliában a Microsoft Bing keresőjét fogják használni, amennyiben a Google és a Facebook betartja fenyegetését és korlátozza a szolgáltatásait az ausztrál felhasználók számára. Az ausztrál kormány  médiapiacot szabályozó kódexének tervezete szerint a két amerikai vállalatnak a törvény hatályba lépését követően fizetnie kell a helyi sajtóorgánumokból átvett hírtartalmakért.
Nyitókép: MTI/AP/Marcio Jose Sanchez

Felfed kicsit az egyik legféltettebb titkából a Google

A keresőhöz van köze, a hétköznapi embereknek szeretnének plusz információt adni.

Bejelentette a Google, hogy a jövőben a keresési találatok mellett feltüntetik, hogy a kapott találatok milyen viszonyban állnak egymással, vagy miért tartotta relevánsnak az algoritmus az adott ajánlást. Erre egy külön panel szolgál, amit lenyitva hasznos információkat kapunk még azelőtt, hogy az ajánlott linket megnyitnánk - írta a 24.hu.

Az újdonságot első körben csak amerikai és brit felhasználók látják, a keresőcég a következő hónapokban teszi elérhetővé a világ többi részén.

A lenyíló ablakban nem csak az fog megjelenni, hogy mit kell tudni például arról az oldalról, ahonnan a találatot mutatja a kereső, hanem további (már eddig is közölt) információk is ide kerülnek:

  • Egyező kulcsszavak: egyszerű, de fontos szempont a Google-nél, hogy az adott oldalon megtalálhatók-e a keresésben szereplő kulcsszavak.
  • Kapcsolódó fogalmak: ha valaki arra keres rá, hogy hogyan kell sütőben halat elkészíteni, akkor a recept és a sütés szóra is automatikusan keres és ad találatot a Google, és ezt itt feltüntetik.
  • Linkek: ha egy oldal egy olyan másikra hivatkozik, amelyben szerepelnek a keresett kifejezések, azt a Google úgy értékeli, hogy érdekes lehet a keresést végző számára. Hasznos mutatója lehet ez az internetes cég szerint annak is, hogy az online tartalomkészítők hajlamosak-e az oldalt hasznosnak tekinteni az adott témával kapcsolatban.
  • Helyi kötődések: A Google a helyi sajátosságokat is figyelembe veszi a keresésnél, ilyen például az ország hivatalos nyelve is, vagy az, hogy valaki honnan internetezik. Így például ha arra kell keresnie, hogy melyik nap viszik el a szemetet, akkor igyekszik a helyi (városi, megyei) információkat kikeresni és megjeleníteni a találatok élén.
Címlapról ajánljuk
Kolbenheyer Zsuzsanna a női NOB-elnökről: az egyenjogúsítás megkezdődött

Kolbenheyer Zsuzsanna a női NOB-elnökről: az egyenjogúsítás megkezdődött

Sokat javult a férfiak és nők aránya a nemzetközi sportvezetésben; a múlt héten elsőként választottak női elnököt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság élére a zimbabwei Kirsty Coventry személyében, de még mindig vannak sportágak, amelyek esetében nagyon erős a férfidominancia. Az InfoRádió Kolbenheyer Zsuzsannát, a Magyar Jégkorong Szövetség elnökét, a Magyar Olimpiai Bizottság és a Nemzetközi Jégkorong Szövetség elnökségi tagját kérdezte.

Demkó Attila az ukrajnai békefenntartásról: jelképes törekvés, Európa önmagában kevés hozzá

Az Egyesült Államok segítsége nélkül nagyon mérsékeltek az európaiak lehetőségei, így a hajlandók koalíciója korlátozott számban legfeljebb elrettentő céllal küldhet katonákat Ukrajnába – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet Stratégiai Jövők Programjának vezetője. A biztonságpolitikai szakértő arról is beszélt, mely szankciók szigorításával lehetne még inkább megnehezíteni Oroszország helyzetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×