Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
A balatoni évadnyitó vitorlásverseny Balatonfürednél 2019. május 10-én.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Rég nem látott arcát mutatja az időjárás, itt az előrejelzés

Hajnalra néhol akár 10 fok alá is csökkenhet a hőmérséklet. Zápor, zivatar már csak az északkeleti megyékben lehet.

Szerda délelőtt a déli tájakon csökken a felhőzet, mindenhol kisüt a nap, majd gomolyfelhők fejlődnek, amelyekből napközben az északkeleti megyékben néhol zápor, zivatar is előfordulhat. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére emiatt elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meterológiai Szolgálat.

Az élénk északi, északnyugati szél a Dunántúlon és a főváros térségében időnként megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 10, 17 fok között alakul, de

az északi völgyekben és a homokhátságokon 6, 9 fok is lehet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 26 fok között valószínű.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×