Infostart.hu
eur:
382.14
usd:
328.16
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma
Velence, 2011. november 6.Kajakkal közlekednek a vízzel borított Szent Márk téren, Velencében a dagály tetőzésekor. (MTI/EPA/Andrea Meola)
Nyitókép: MTI/EPA/Andrea Meola

Víz alá került Velence, elképesztő felvételek - videó

Szombatról vasárnapra virradó éjszaka a vízállás elérte a rekordnak számító 110 centimétert a világ egyik legnépszerűbb turisztikai célpontjában az olaszországi Velence városában.

A Velencei Városháza Történelmi archívuma szerint 1872 óta azaz 147 éve ez az ötödik alkalom, hogy májusban a víz eléri a 110 centiméteres küszöböt - tudósít az Euronews.

Velence jellegzetessége az „acqua alta, a magas vízállás, ami évente többször is előfordulhat november és április között, májusban azonban ritkább. A hold, nap, föld együttállása megduplázza a gravitáció erejét, ez váltja ki a „Syzygies (suzugia) dagályt” és a magas vízállást.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×