Infostart.hu
eur:
352.34
usd:
307.76
bux:
139140.6
2026. június 22. hétfő Paulina

Részeg duhajkodók verték szét a londoni metrót

Botrányba fulladt a londoni alkoholbúcsúztató: részeg fiatalok törtek-zúztak a brit főváros metróin, pedig eredetileg csak egy jót akartak bulizni az utolsó olyan estén, amikor még ihattak alkoholt a tömegközlekedési eszközökön.

Hat lezárt metróállomás, több megrongált metrószerelvény és sérült, tizenhét letartóztatott: ez a mérlege a szombat esti alkoholbúcsúztatónak. A parti - amit a Facebook nevű online közösségi oldalon szerveztek - hamar káoszba torkollott, amikor a részeg tivornyázók beszorultak az állomásokra.

Bár a bulit eredetileg egyetlen metrómegállóba, a Liverpool Street Stationre szervezték, az eseménynek hamar híre ment, és a fiatalok más állomásokon is gyülekezni kezdtek. Minél több alkohol fogyott, annál nehezebb volt fékezni őket.

A duhajkodók elkalapáltak négy metróvezetőt és három másik tömegközlekedési dolgozót, megrongáltak egy rendőrautót és megsebesítettek egy járőrt. A hatóságok 17 fiatalt állítottak elő testi sértés, rendzavarás, hivatalos személy és a közrend elleni vétségek miatt.

"A hangulat kezdetben vidám volt, de anarchikus. Az embereken vicces sapkák, jelmezek voltak, jól érezték magukat, de csont részegeknek tűntek" - mondta a fotósként dolgozó Desmond Fitzgerald.

"A metróban nagyobb tömeg volt, mint a csúcsidőszakban, és minden állomáson egyre több és több részeg akart felszállni. Aztán néhányan összeverekedtek, ám mivel úgy álltunk, mint a heringek, hamarosan már az egész kocsiban folyt a bunyó" - tette hozzá a férfi.

Ettől kezdve a tivornyázókat már nem lehetett megállítani: törtek-zúztak, letépték a kocsikban kihelyezett reklámokat és térképeket, összehányták az üléseket.

Vasárnaptól a londoni tömegközlekedési eszközökön tilos alkoholtartalmú italokat fogyasztani, illetve ilyeneket nyitva szállítani - erről röviddel azután hozott határozatot az új főpolgármester, Boris Johnson, hogy a hónap elején elfoglalta hivatalát.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdte meg újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés. A kormányfő kijelentette: azért indult a választáson, hogy megszabaduljon az ország a gazdasági és a politikai maffiától – június 22-e lehet a „D-day”. Kiderült, hogyan hívják vissza a bírói vezetőket, nyugdíjba küldik Polt Pétert, korlátozzák a képviselőség hosszát.

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×