Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 8. vasárnap Aranka
Winter landscape at Balaton sea, Hungary
Nyitókép: gehringj/Getty Images

Bajban a strandolók: nagy a gond most a Balatonnál

A tavalyi adatokkal összevetve 6 Celsius-fokkal hidegebb a Balaton vízének hőmérséklete. Az előrejelzések szerint egyelőre ez a közeljövőben sem fog sokat változni.

Jelenleg csak azoknak érdemes strandolást vagy fürdést tervezni a Balatonnál, akik kifejezetten jól bírják a hideget. Az elmúlt időszak hideg időjárása ugyanis a tó vízének hőmérsékletét sem hagyta változatlanul, jelenleg 6 fokkal hűvösebb a tavalyinál. A 21 fokos víz egy hét alatt 15 fokig hűlt, és azóta is tart az átlagnál hűvösebb időszak – írj a divany.hu.

Az időjárás az előrejelzések szerint gyökeresen nem változik a héten, a 20 Celsius-fok feletti délutáni maximumok némiképp emelhetik a vízhőmérsékletet. Ugyancsak ebbe az irányba hat, hogy a nyári napfordulóhoz közeledve egyre nő a napsütéses órák száma. Mindezek hatására várhatóan pár fokot melegszik majd a Balaton vize.

Címlapról ajánljuk
Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

A kőrisfákat támadó gombabetegség Magyarországon a 2010-es években jelent meg, 2020 után pedig már a budapesti erdészetekben is olyan mértékben elterjedt, hogy szükségessé vált a beavatkozás – mondta az InfoRádióban a Pilisi Parkerdő Zrt. budapesti erdészetének vezetője. Rittling István figyelmeztetett: ha az érintett fa gyökérzete korhadni kezd, nem marad semmi remény arra, hogy épségben megmarad.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×