eur:
414.76
usd:
398.98
bux:
79466.61
2024. december 23. hétfő Viktória
Hajóbaleset helyszíne a Margit híd közelében 2024. december 22-én. A hat tagból, uszályból és bárkákból álló vízi jármű a Duna-parton kisebb hajóknak és a Margit híd lábának ütközött, jelentős anyagi kárt okozva. Személyi sérülésről nem érkezett hír.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Hajóbaleset a Margit hídnál: megszólalt a BRFK és a BKV

Az ütközés körülményeit a hatóságok vizsgálják.

Ahogy arról az Infostart is beszámolt, vasárnap este egy kötelék bárkája nekiütközött a BKV Jászai Mari téri kikötőjében horgonyzó két személyhajónak.

A balesetben szerencsére senki nem sérült meg, de mindkét hajó és a kikötő is megrongálódott, így az anyagi kár jelentős. Ennek pontos felmérése még folyamatban van. Az ütközés körülményeit a hatóságok vizsgálják.

A BKV hétfő reggeli tájékoztatása szerint a baleset a társaság hajóinak közlekedését, az esti sétajáratokat, így a Fényhajó menetrendjét nem érinti.

Csécsi Soma a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szóvivője az MTI-vel azt közölte, hogy a BRFK vízi közlekedés veszélyeztetése gyanúja miatt indított büntetőeljárást. Megerősítette, hogy a balesetben senki nem sérült meg.

Címlapról ajánljuk
Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

A magdeburgi tragédiáról, annak társadalmi hatásáról, egy AfD-szimpatizáns szaúdi orvos megítéléséről, valamint a német belpolitikai helyzetről is beszélt Prőhle Gergely volt berlini nagykövet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet programigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Bemutatott egy olyan megközelítést, ami megelőzhetővé tenné az ilyen tragédiákat, és valamiféle társadalmi békesség felé is elvezethetne.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

Az Európai Unió öt évvel ezelőtt, amikor elindította az Európai Zöld Megállapodást (European Green Deal), a klímaváltozás elleni küzdelem globális élharcosaként pozícionálta magát. A fenntartható gazdaság kiépítése azonban mostanra még fontosabbá vált, mivel a globális felmelegedés következményei és költségei egyre súlyosabbak. Ráadásul az Ukrajna elleni orosz inváziót követő földgázválság is rámutatott arra, hogy fel kell gyorsítani a dekarbonizációt az EU energiaellátásának biztosítása, az energiaköltségek csökkentése és a társadalmi kohézió előmozdítása érdekében. Az egykor klímavédelmi programként indult politika ma már az EU egzisztenciális kihívásainak kezelésében segíthet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×