Infostart.hu
eur:
379.3
usd:
319.55
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Taxi car on the street at night
Nyitókép: Chalabala/Getty Images

Szeptembertől nagy változás vár a fővárosi taxisokra

A Budapesti Közlekedési Központ Zrt. (BKK) szervezetéből való kiválással feltehetően a Budapest Közúthoz kerül majd a fővárosi taxiszolgáltatásokra vonatkozó teljes szabályozási és felügyeleti jogkör.

Szeptember végétől az elmúlt évek legfontosabb változása áll be a budapesti közlekedés intézményrendszerében, miután fontos mérföldkövet jelentő cégátalakításról döntött június végén a fővárosi közgyűlés – írja a vg.hu.

A fővárosi közgyűlés döntése alapján ugyanis szeptember végi határidővel kikerül a Budapest Közút a BKK felügyelete alól, és átkerül a fővárosi önkormányzat közvetlen tulajdonába.

A változást javasló előterjesztésben az átalakítás okairól szóló indoklásként többek között az szerepel, hogy BKK belső ellenőrzési jelentése a BKK és a Budapest Közút közötti feladatmegosztással kapcsolatban olyan megállapításokat tett, amelyek szerint a két társaság közötti korábbi tulajdonosi és szerződéses konstrukció belső ellentmondásokat hordozott magában. A városvezetés emellett azzal is indokolta még a függetlenítő lépést, hogy ezzel a két cég közötti feladatmegosztás észszerűbbé, az irányítási viszonyok pedig hatékonyabbá válnak.

Külön kiemeli a rendelet, hogy a változtatás értelmében egy társaságnál szükséges koncentrálni a taxikkal kapcsolatos feladatokat az eszközökkel és a humán erőforrással együtt. A fővárosi döntéshozó magyarázat szerint a taxis üzletág egy kézbe való telepítésével a közfeladat ellátása hatékonyabb, az ügyintézés pedig érdemben egyszerűbb lesz, ami az adminisztratív terhek csökkentését és a piacra lépés megkönnyítését is elősegíti majd.

Azt egyelőre még hivatalosan nem lehet tudni, hogy a szétválás után a Budapest Közút vagy a BKK viszi-e majd a jövőben a taxiszolgáltatás felügyeletét. A vg.hu feltételezése szerint a változtatással feltehetően a Budapest Közúthoz kerül majd a fővárosi taxiszolgáltatások feletti felügyelet joga.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×