Infostart.hu
eur:
361.27
usd:
317.91
bux:
144700.42
2026. július 28. kedd Szabolcs
Nyitókép: Facebook/Előválasztás 2021/Bordás Róbert/aHang

Megvan az utolsó miniszterelnök-jelölti tévévita időpontja

Az RTL Klub akkor határoz a pontos szabályokról, amikor kiderül, hogy két vagy három jelölt marad versenyben a második fordulóra.

Az ellenzéki előválasztás második fordulójába jutott miniszterelnök-jelöltek vitáját 2021. október 13-án fél héttől közvetíti az RTL Klub. Az élő vitaműsor helyszíne az első fordulóban megismert stúdió lesz, a vitát ezúttal is Rábai Balázs moderálja majd. A vita pontos szabályairól az RTL Magyarország akkor tud tájékoztatást adni, ha eldől, hogy kettő vagy három jelölt marad versenyben a második fordulóra – írja a hvg.hu.

Aznap rövidebb lesz a 18 órakor kezdődő RTL Híradó és elmarad a hírműsor után jelentkező Fókusz című magazin is. A vitát teljes terjedelmében megismétli az RTL Klub ugyanaznap a késő esti RTL Híradó után.

A miniszterelnök-jelöltek szeptember 24-én megrendezett első vitája kiemelkedő nézettséggel futott: a 18-49 évesek körében 16,5 százalékos közönségarányt ért, ami a teljes népességben 669 ezer főt jelentett. A program videóindításainak száma mostanáig csaknem 42 ezer volt az RTL Moston.

Címlapról ajánljuk
Csizmadia Ervin az Arénában: mi lesz Orbán Viktor sorsa?

Csizmadia Ervin az Arénában: mi lesz Orbán Viktor sorsa?

Jelenleg nincs személyi kihívója Orbán Viktornak a Fidesz élén, ám az is látszik, hogy a párt nem olyan egységes, mint amilyennek eddig mutatta magát – vélekedett az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmadia Ervin politológus, a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója, aki nem számít gyors döntésekre Orbán Viktor jövőjét illetően.

Közlekedési tarifák, menetrendek – szavazásdömping az Országgyűlésben

Miután az Országgyűlés megszavazta a vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását, újabb kérdésekről is döntött az uniós pénzek hazahozatala kapcsán: például országos közlekedésszervező jön létre, amely dönt a tarifákról, menetrendekről, egy másik szervezet feladata pedig a járművek beszerzése lesz. Megkezdődött az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról szóló javaslat vitája. Benyújtották közben a szakképzési centrumokban a kancellári munkakört január 1-jével megszüntető törvénymódosítást is az Országgyűlésnek.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×