A fény- tűzijáték több mint 4 kilométeres rakparti szakaszon volt látható tökéletesen augusztus 20-án este.
Az ünnepi tűzijátékot lebonyolító NUVU Kft. szakembere, Kotasz Gergő korábban elmondta, hogy 31 ezer termék felhasználásával mintegy 40 ezer pirotechnikai effekt lesz látható a tűzijátékon, mindehhez pedig 200 kilométernyi elektromos vezetéket használnak föl.
A főbb technikai adatok az augusztus 20-i budapesti tűzijátékról:
- 40 ezer pirotechnikai effekt, ebben
- 75–250 mm-es tűzijátékbombák,
- római gyertyák,
- bombettatelepek,
- és a hidakon a görögtűz.
- A 31 ezer pirotechnikai termék harmada bomba, a kétharmada egylövéses üstökös, bombettatelep és görögtűz.
- 200 kilométernyi elektromos vezetéket használtak fel,
- ötvenen telepítették a tűzijátékot,
- további ötvenen dolgoztak az úszóeszközök beállításán.
A Margit híd és a Petőfi híd között bárkákról és tutajokról, illetve az Erzsébet és a Szabadság hídon voltak a kilövések.
Nagyon színes tűzijátékot ígért a szakember, pálmafák, krizantémok, csokrok lesznek láthatók.
Pazar fény- és tűzijáték
Az Időkép webkameráin
A műsor lézeres fényjátékkal kezdődött a Parlament homlokzatán, a Duna fölött pedig a Csodaszarvas mozgó alakja jelent meg apró fehér pontokból.
A rakétákat 5 perc elteltével kezdték fellőni - Bartók Béla: Egy este a székelyeknél című műve feldolgozásától kísérve.
Három perc elteltével újabb "történet" következett, a népvándorlásé, majd még intenzívebb petárdazuhatag jött - a Margit hídtól egészen a Szabadság hídig történt a tűzijátékok fellövése, dunai uszályokról, a "Hejj, Dunáról fúj a szél" hangjaira.
A műsor féltávjához közeledve újabb "csendes, zenés, mesés" fázis következett, a turul legendája, Álmos születésével, a Honfoglalás című film főcímdalának átdolgozásával.
A továbbiakban a hidakról és az uszályokról párhuzamosan küldték fel a látványos rakétákat a legkülönfélébb színekben, ezt blokkot a Szabadság hídról eleresztett "sorozatlövés" zárta.
Egy nagyobb ugrással Erkel Ferenc Bánk bánjának ugyancsak átdolgozott dallamai következtek, újra fényjátékkal - a Parlament nemzeti színű lézeres lobogók erdejében pompázott.
A záró periódusra Szent István arcképét lézerezték fel a Parlament kupolájára, még mindig a Bánk bán dallamaira, de a szent király fiának írt intelmeitől is kísérve.
Ezt már a Liszt-rapszódia követte zenében, és a mind intenzívebbé váló rakétázás.
A műsor a magyar Himnusszal zárult, amelyet pedig a hidakról a Dunába ömlő görögtűzfolyam festett alá. A záróhangokra pedig a Duna fölé emelkedett a Szent Korona, majd egy kereszt apró fénypontokból.