eur:
407.43
usd:
380.14
bux:
76250.51
2024. november 9. szombat Tivadar
A Sinopharm kínai gyógyszergyártó cég koronavírus elleni vakcináját tartja kezében egy védőruhát viselő egészségügyi dolgozó egy iszlámábádi oltóközpontban 2021. február 3-án. Pakisztánban előző nap megkezdték a lakosság tömeges oltását, amelynek során először az egészségügyi dolgozókat, az idős embereket, majd a katonákat és a rendőröket oltják be. Február 1-jén 500 ezer kínai vakcina érkezett az országba.
Nyitókép: MTI/EPA/Szohail Sahzad

Zacher Gábor: tök mindegy, hogy az öt vakcina közül melyiket kapjuk

A toxikológus korábban kritikus volt a kínai vakcinával szemben, de most azt mondja, a betegségnél minden oltás jobb.

„Tök mindegy, hogy az öt vakcina közül melyiket kapjuk” – fogalmazott az ATV-nek Zacher Gábor, aki nemrégiben még bizalmatlan volt a keleti oltóanyagokkal kapcsoaltban.

A hatvani kórházban dolgozó orvos szerint a mérleg egyik serpenyőjében a koronavírus-fertőzés, a tüdőgyulladás, a sok szervi elégedetlenség, a lélegeztetőgép, és a halál van, a másikban pedig az a jelenleg öt vakcina, amellyel már Magyarországon is oltanak. A toxikológus szerint nem kérdés, hogy az oltás felé billen a mérleg nyelve, ahogy fogalmazott: „az oltás mindenek előtt”.

A szakember korábban kritikus volt a kínai vakcinával szemben, de most azt mondta, ahogy tanuljuk ezt a betegséget, meg kell változtatnia az embernek a véleményét, mert a betegségnél mindegyik oltás jobb.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor ismertette a budapesti deklarációt: mi Európát fogjuk naggyá tenni

Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével és Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével tartott közös sajtótájékoztatót a miniszterelnök az Európai Unió állam- és kormányfőinek budapesti informális ülése után.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.11. hétfő, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×