Döntöttek az evangélikus templomokról is
Az evangélikus templomokat nem zárják be, az istentiszteletek is megtarthatók, de azokon az éneklés és az úrvacsoraosztás nem megengedett.
Így változik a budapesti közösségi közlekedés a járványintézkedések hatására
A fővárosi közösségi közlekedési járatok nappali menetrendje egyelőre nem változik, a Magyar Kormány által elrendelt kijárási tilalomhoz kapcsolódóan, a legnagyobb forgalmú csúcsidőszakokban pedig a BKK sűrűbb járatkövetést biztosít számos vonalon.
Szijjártó Péter: jövő héten itt a vakcina
Másfél héten belül érkezik Magyarországra a koronavírus elleni orosz oltóanyagminta - mondta a külgazdasági és külügyminiszter szerda este az M1 aktuális csatornán.
Angela Merkel: a tavaszig kell kitartani
A koronavírus-járvány második hulláma súlyosabb az elsőnél, és a tél végéig tarthat a védekezés ellene Németországban - jelentette ki Angela Merkel német kancellár Berlinben.
A britek lecsaptak az ígéretes vakcinára, de nem várnak tőle gyors megváltást
A brit egészségügyi szolgálat kész decembertől megkezdeni a héten nagy visszhangot kiváltott Pfizer Covid-vakcina beadását – egyelőre azonban nincs garancia, hogy az élet gyorsan visszatér a normális kerékvágásba, mondta egy miniszter.
Orbán Viktor most már 99,99 százalékban bízik az egészségügy túlélésében
Korábban azt mondta a kormányfő, hogy nagyjából ötven százalék, hogy a magyar egészségügy nem omlik össze a koronavírus-járvány alatt. A TV2-nek adott interjújában csodálkozását fejezte ki, hogy kedden ilyen sokan tartottak „búcsúbulit”.
Éttermek: ha a karácsonyi időszak is ki fog esni...
A tavaszi tapasztalatokat ideig-óráig lehet használni, de lehetnek pótolhatatlan veszteségek.
Szlovákia: milliárdeurós Volkswagen-fejlesztés és szárnyaló külkereskedelmi mérleg
A világjárvány első hulláma okozta tavaszi fennakadások a szlovákiai autógyártók értékesítését is lelassították, ám ezt az elmúlt hónapokban igyekeztek behozni. Szeptemberre látványosan megugrott az autók exportja, így az sem csoda, hogy a szlovák külkereskedelem sorra dönti a rekordokat.
Labdába rúgnak – Mi lesz karácsonyig a csapatsportokkal?
A futball, a vízilabda, a kézilabda, a röplabda és a kosárlabda eseményei is folytatódnak, de érdekes sportági döntések azért születtek. A rajongók a tévében bízhatnak.
Közös közleményt fogalmaztak meg az ellenzéki pártok a "rettegő" Orbán Viktorról
Arra kérték a kormányfőt, vonja vissza a kedd éjszaka benyújtott alaptörvény-módosító javaslatokat.
Súlyos bírságot kockáztat, aki nem tartja be a korlátozó szabályokat
Már érvényesek az új, a járvány terjedését megfékező korlátozások, aki megszegi, fizethet.
Belgium már kifelé jön?
Továbbra is csökkenő tendenciát mutat a koronavírus-járvány terjedésének üteme Belgiumban, az országban a múlt heti adatokhoz képest közel egy hete 46 százalékkal kevesebb az új fertőzött, és csökkent a kórházba szállítottak száma is - közölte a belga közegészségügyi intézet szerdán. A jelentés szerint, noha a koronavírus halálos áldozatainak száma továbbra is enyhe növekedést mutat, a járvány második hullámának idején most először nem emelkedett az intenzív osztályon ápoltak száma. A Belgiumban rendelkezésre álló 2000 intenzív osztályos ágy közül jelenleg 1470 foglalt, az ilyen ellátásra szorulók száma a remények szerint tovább mérséklődik. A közzétett adatok szerint, amíg a múlt hét folyamán átlagosan naponta 13 213 vírusteszt bizonyult pozitívnak, ezen a héten napi 7834 új megerősített esetet jegyeztek fel. Ez 46 százalékos visszaesést jelentett az előző hét átlagához képest. Ez idáig 507 475 ember fertőződött meg az országban a járvány megjelenése óta. Jelenleg 100 ezer lakosra 1362 fertőzött jut, ez a mutató a hét végén 1758, másfél hete pedig 1609 volt. Átlagosan naponta 536 beteg került kórházba a hét folyamán, szemben az előző hét nap 614-es átlagával. Jelenleg 7058 koronavírusos beteget ápolnak kórházba, 163-mal kevesebbet, mint kedden. A betegek közül 881 esetében kell lélegeztetőgépet alkalmazni, számuk az elmúlt napokban nem változott. A hét folyamán naponta átlagosan 190,3 ember halt meg a vírus okozta betegség szövődményeiben, szemben az előző hét 165,6 napi átlagával. A pandémia kezdete óta 13 561 ember halt meg a vírus következtében Belgiumban. (MTI)
Angela Merkel: a tél végéig tarthat a védekezés
A koronavírus-járvány második hulláma súlyosabb az elsőnél, és a tél végéig tarthat a védekezés ellene Németországban - jelentette ki Angela Merkel német kancellár szerdán Berlinben. Azzal kell számolni, hogy a második hullám "keményebb lesz az elsőnél, ugyanúgy, mint a spanyolnáthánál", az eddigi legsúlyosabb modern kori világjárványnál, mindenekelőtt azért, mert az elsőnél "rosszabb évszakra", a téli hónapokra esik. Ez azt jelenti, hogy a járványügyi védekezés "egész télen leköt majd minket" - mondta a német kormányfő. Kiemelte, hogy a vírus elleni oltás fejlesztéséről "kedvező hírek" érkeznek, de az eredmények "nem mutatkoznak meg jelentős mértékben" a járvány második hullámának alakulásában. Így továbbra is be kell tartani majd a fertőzéshigiéniai óvintézkedéseket - mondta Angela Merkel, aki a szövetségi kormány mellett működő független gazdasági tanácsadó testület, a gazdasági bölcsek tanácsának is nevezett szakértői csoport új előrejelzésének átadására szervezett online sajtóeseményen nyilatkozott. Az előrejelzés szerint Németország hazai összterméke (GDP) az idén 5,1 százalékkal csökken, jövőre 3,7 százalékkal növekedik. A járvány a második világháború utáni német történelem egyik legmélyebb válságába taszította a gazdaságot, és a második negyedévben történt meredek visszaesést ugyan a nyáron lendületes növekedés követte, de "a koronaválság még nem ért véget" - emelte ki Lars Feld, a testület vezetője. A fertőződések számának erőteljes emelkedése miatt az Európai Unió legnagyobb gazdaságának helyzete "törékeny", a folyamatok alakulását pedig nagyban meghatározza, hogy miként sikerül megfékezni a járványt és hogyan alakul a külgazdasági környezet - tette hozzá. Aláhúzta, hogy a gazdaságpolitika többszörös kihívás előtt áll, a járvány miatti recesszió mellett kezelnie kell a digitalizáció, a klímaváltozás és a demográfiai átalakulás hatásait is. Németországban a Robert Koch közegészségügyi intézet (RKI) szerdai kimutatása szerint az utóbbi 24 órában 18 487 ember szervezetében mutatták ki az új típusú koronavírust (SARS-Cov-2). Ez nagyjából 7 százalékos növekedés az egy héttel korábbi 17 214 esethez viszonyítva. A fertőzéshullám erejének mérséklődését jelzi, hogy az előző héten regisztrált esetszám 15 százalékkal haladta meg a hét nappal korábbi 14 964-et. Az új esetekkel együtt 705 687 fertőződést regisztráltak Németországban. A vírus okozta betegséggel (Covid-19) összefüggő halálesetek száma egy nap alatt 261-gyel nőtt, 11 767-re. A Covid-19 miatt intenzív ellátásra szorulók száma az intenzív és baleseti ellátási terület szakmai szervezetének (DIVI) szerdai összesítése szerint újabb csúcsra, 3127-re emelkedett. Ez 68 esettel több az egy nappal korábbinál. Nagyjából minden második beteg - 1787 ember - gépi lélegeztetésre szorul. A DIVI kimutatása szerint országszerte 28 502 intenzív ellátási ágyat üzemeltetnek, ezek közül 6715 ágy szabad. (MTI)
A PSZ további szigorításokat követel az oktatásban
A Pedagógusok Szakszervezete húsz pontban foglalta össze a szerdai napon további elvárásait a kormányzattal szemben a járvány idejére.
Kérdések és korlátok: sok mindent kell még megtudnunk a Pfizer-vakcináról
A Pfizer a BioNTechhel és a Fosunnal közösen fejlesztett vakcinájáról még sok részletet nem osztott meg: megválaszolható és egyelőre megválaszolatlan kérdések garmadája sorakozik emiatt a tudományos világban és laikusok körében egyaránt.
Fontos EU-s biccentés: jöhet a Pfizer-BioNTech oltás!
Akár 300 millió adag oltást is szét lehet osztani Európában.
Az Országgyűlés semmiképp sem fog leállni
Részletes bejegyzést tett közzé a Facebookon Varga Judit igazságügyi miniszter ezzel kapcsolatban.
Maszkok Erdélynek
Újabb, mintegy 1,2 millió védőmaszk érkezett Erdélybe Kínából a magyar kormány közreműködésével - közölte szerdán a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ). Az RMDSZ hírlevele szerint a járványhelyzet súlyosbodására való tekintettel a Chi Fu Investment Group elnöke, Frank Liu jóvoltából és a magyar kormány közreműködésével érkeztek Erdélybe a védőmaszkok. Az 1,2 millió sebészeti maszkból ezúttal is a Szent Ferenc Alapítvány munkatársai és a gondozásukban lévő gyermekek, a Caritas Alapítvány és a Diakónia Alapítvány munkatársai, valamint 16 erdélyi megye iskolái, idősotthonai, egészségügyi intézményei és egyházai részesülnek. Az RMDSZ köszönetét fejezte ki Frank Liu adományozónak, valamint az adomány kiszállításában közreműködő magyar Külgazdasági és Külügyminisztériumnak. Emlékeztettek, hogy az RMDSZ kérésére tavasszal két ízben is érkezett gyorssegély Magyarországról. Akkor egyebek mellett maszkokat, kesztyűket, védőruhákat, fertőtlenítőszereket kaptak erdélyi intézmények és szervezetek. (MTI)
A jelszó: vagy zöld, vagy maszk - helyi szigorítások
Sopron, Kecskemét, Szeged a parkok és zöldterületek kivételével mindenhová kötelezővé tette a maszkviselést. Budapest bonyolult feladat előtt áll. Újabb körkép.
Erdély mintha fegyelmezetlen lenne, 90 százalékon a kórházi telítettség - romániai adatok
Jelenleg még túl távoli a karácsony, hogy akkor vesztegzárról kelljen beszélni - véli Klaus Iohannis államfő.
Magyarország mindenhonnan megpróbálhat oltást venni, és mi is gyártanánk az orosz szérumot
Az orosz vakcina a magyar külügyminiszter közlése szerint 92 százalékos hatékonyságú, de az izraeli, a kínai és az amerikai-német lehetőség után is érdeklődik a kormány.
Így változik meg sportéletünk a következő 30 napban
Mivel a profiknak ez az életük, általában véve ők veszítenek nagyobbat, az amatőrök számára viszont megszűnt az esti mozgás minden lehetősége, és sok minden más is elérhetetlenné vált hetekre.
KDNP: tartsunk be mindent!
A szigorú járványügyi intézkedés szabályainak betartását kérte mindenkitől Simicskó István, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében. Simicskó István rámutatott: új szakaszába lépett a védekezés, az Országgyűlés megadta a felhatalmazást a kormányzatnak, hogy a koronavírus-járvánnyal összefüggésben még hatékonyabban tudja védelmezni a magyar embereket és a magyar családokat. A kisebbik kormánypárt frakcióvezetője kiemelte, hogy az orvosok, ápolók emberfeletti munkával küzdenek, amiért hála és köszönet jár nekik. A politikus arra kért mindenkit, hogy a szigorú járványügyi intézkedés szabályait tartsa be, mert csak így sikerülhet megálljt parancsolni a szeretteinket és munkahelyeinket veszélyeztető járványnak. "Figyeljünk egymásra és segítsünk egymásnak!" - fogalmazott Simicskó István. (MTI)
Prága utcái a legüresebbek
Csehországban az utóbbi hetekben leginkább Prágában csökkent a lakosság köztéri mozgása a koronavírus-járvány megfékezésére irányuló kormányzati intézkedések következtében - közölte Marián Hajdúch, a cseh egészségügyi minisztérium szakcsoportjának vezetője szerdán Prágában. A Marián Hajdúch által vezetett csoport egyebek között a lakossági mobilitás és a járvány terjedése közötti összefüggéseket vizsgálja a cseh mobilszolgáltatók és a Goggle Mobility adatai alapján. "Míg október első felében Prágában százezer lakosra naponta több mint száz új igazolt fertőzött esett, addig november elején ez a szám 32-re csökkent" - mutatott rá Hajdúch. Prágában a szabadidő eltöltéséhez kapcsolódó helyeken - vendéglők, múzeumok, mozik, könyvtárak - a lakosság forgalma az utóbbi hetekben 61 százalékkal esett vissza. A városi tömegközlekedési eszközök használata Prágában jelenleg 49 százalékkal alacsonyabb, mint korábban. A tömegközlekedési eszközök kihasználtsága egyébként országszerte csökkent, legkevésbé a közép-morvaországi Olmützben, ahol a visszaesés csak 20 százalékos. Az utasok hiánya miatt számos közlekedési vállalat jelentős mértékben korlátozni volt kénytelen járatainak számát. Bár a parkok, erdők látogatása nem tilos, Prágában az erre utaló mutatószám most 30 százalékkal alacsonyabb, mint egy hónapja volt. A közép-morvaországi Zlínben a parkok látogatottsága ezekben a hetekben a felére csökkent. A munkahelyekre a cseh fővárosban 34 százalékkal kevesebben járnak be, az elmaradók többsége hazulról dolgozik. A home office lehetőségét legkevésbé a Karlovarsky régióban használják ki, az alkalmazottak 26 százaléka él vele. A másik oldalon mérsékelten megnőtt a továbbra is nyitva tartó élelmiszerboltok, a drogériák és a gyógyszertárak forgalma. A növekedés általában 4-6 százalékos. Ugyanakkor kétszámjegyű - 25-35 százalékos - növekedést mutatnak ki az internetes üzletek, illetve a meleg ételeket házhoz szállító vállalkozások. Csehországban november 20-áig szükségállapot van érvényben, nagymértékben korlátozzák a szabad mozgást és a kereskedelmet, éjjel pedig kijárási tilalom van érvényben. (MTI)
Nem hat a szlovén szigor
A szigorú intézkedések ellenére sem csökken az új koronavírussal fertőzöttek napi száma Szlovéniában - derült ki a kabinet szerdai közleményéből. A kormánytagok között nincs egyetértés arról, tovább kell-e szigorítani a korlátozásokon vagy elegendőek a már meglévőek. Tomaz Gantar egészségügyi miniszter további szigorításokat sürget. Úgy vélte: a meglévő korlátozások egyikén sem szabad enyhíteni, és legalább két hétig minden nem létfontosságú tevékenységet is be kellene szüntetni, ide értve a tömegközlekedést is. Zdravko Pocivalsek gazdasági miniszter szerint ugyanakkor a válság nem csak az egészségügyet, hanem a gazdaságot is érinti. Ezért kompromisszumokra van szükség az újabb intézkedések bevezetésénél - fogalmazott. A kormány hetente vizsgálja felül az intézkedéseket, a járványügyi adatok tükrében pedig dönt arról, enyhít-e a korlátozásokon vagy meghosszabbítja őket. Szlovéniában jelenleg tilos a hat főnél nagyobb csoportosulás, valamint - néhány kivétellel - nem nyithatnak ki a nem alapvető fontosságú cikkeket forgalmazó boltok, a vendéglátóhelyek és a szállodák, továbbá a fodrász- és szépségszalonok. Éjszakai kijárási és napközbeni lakhelyelhagyási tilalom van érvényben, az oktatási intézmények pedig távoktatásra álltak át. A szlovén kormány újabb egymilliárd euró (355,4 milliárd forint) értékű gazdaságélénkítő csomagot fogadott el, amellyel a koronavírus-járvány okozta gazdasági nehézségeket szándékozik enyhíteni. A törvénytervezetet még el kell fogadnia a parlamentnek. A csomag meghosszabbítja az eddig érvényben lévő intézkedéseket, és a tavaszihoz hasonló újakat vezet be. Néhány közülük a jövő év közepéig, de akár 2021 végéig is hatályban marad. A kabinet kulcsfontosságú intézkedései közé tartozik a rövidített munkaidő további támogatása, a hitelmoratórium meghosszabbítása, valamint a mikro-, kis- és középvállalkozások adókötelezettségei határidejének eltolása. Az állam továbbá átvállalja azon vállaltoktól, amelyeknek a forgalma legalább 40 százalékkal esik vissza a járvány miatt, a költségeik egy részét is. Szlovéniában a kabinet által szerdán közzétett adatok szerint az elmúlt 24 órában 2217-tel 48 934-re nőtt a fertőzöttek száma. Rekordszámú, 40 beteg meghalt, a járvány halálos áldozatainak száma ezzel 645-re emelkedett. A diagnosztizált betegek közül 1171-en vannak kórházban, közülük 193-at ápolnak intenzív osztályon. A szomszédos Horvátországban a válságstáb jelentése szerint az elmúlt egy nap alatt 2597 új fertőzöttet azonosítottak, a járvány kezdete óta megfertőződöttek száma ezzel elérte az 72 840-et. Az elmúlt napon újabb 28 ember halt bele a betegségbe, a járvány eddigi halálos áldozatainak száma így 893-ra emelkedett. Kórházban 1545 beteget ápolnak, közülük 178-an vannak lélegeztetőgépen. A koronavírus-járvány elleni válaszintézkedések Horvátországban az egyik legliberálisabbak az Európai Unióban. Kötelező a maszk viselése mindenütt, de a jogi személyek kivételével a szabálysértőket nem büntetik. Az intézkedések főleg a rendezvényeken részt vevők számának korlátozásban merülnek ki, a sporteseményeket nézők nélkül lehet csak megrendezni és a vendéglátóhelyeknek legkésőbb éjfélkor be kell zárniuk. (MTI)
Gyurcsány Ferenc megszólalt
A kormány elveszítette az irányítást a történések felett, nem készítette fel az országot, nem készítette fel az egészségügyet, nem kezelte a válságot - értékelte a hazai járványhelyzetet Gyurcsány Ferenc. A Demokratikus Koalíció (DK) elnöke szerdai, online sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a miniszterelnök kedd este azt mondta, "ötven százalék esélye van annak, hogy az egészségügy összeomlik". Az elmúlt 24 óra történései azonban azt bizonyítják, hogy a kormány még az egészségügynél is hamarabb omolhat össze. A hét elején a kabinetben a fejvesztett kapkodás, a káosz és a pánikkormányzás időszaka kezdődött el - szögezte le. Miközben minden egyes nap "magyar emberek százai halnak meg", a kormány a választójogi törvénnyel "kezdett el barkácsolni", miközben tízezrek veszítik el a megélhetésüket, a kormány az alaptörvénybe "betonozná be a lopást" - mondta a politikus. Hozzátette, mialatt a kórházak lassan nem fogadnak betegeket, a kormány korlátozza az egyedülálló szülők örökbefogadását és miközben vállalkozások, emberek, családok és nyugdíjasok mennek tönkre hétről-hétre, a kormány az alaptörvényben akarja megmondani, "mit is nevezünk igazából családnak". Ezek a rendelkezések valójában a pánikkormányzás termékei, kétségbeesett és reménytelen próbálkozások a kabinet alkalmatlanságának palástolására - szögezte le. A kormány alkalmatlanságának következményeit a magyarok fogják elszenvedni és kifizetni - közölte a pártelnök. Magunkra maradtunk, de kötelességünk vigyázni magunkra, vigyázni egymásra, vigyázni a hazára, ha már a kormány cserben hagyott bennünket - emelte ki. A kormány elesett, de az országnak ki kell tartania, együtt kell ezt a helyzetet túlélnünk - hangsúlyozta Gyurcsány Ferenc. Végül arra kérte az embereket, tegyenek meg mindent azért, hogy az idei karácsony "ne a gyász karácsonya, ne fekete karácsony legyen". (MTI)
Elkezdenék kiépíteni az európai egészségügyi uniót
Az Európai Unió egészségügyi rendszereinek megerősítésére, valamint a jelenlegi, koronavírus-járvány okozta válsághoz hasonló esetleges jövőbeli járványokra való jobb felkészültség és hatékonyabb reagálás érdekben az EU további lépéseket tesz az európai egészségügyi unió kiépítése felé - közölte az egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztos.
Újabb segítséget kap a turisztikai szektor, de még a taxisok is
A gazdasági visszaesésre tekintettel bővült ősszel a támogatott állami hitelfelvételre jogosult vállalkozások köre. Így többek között a turisztikai szektor szereplői és az agrárvállalkozások is részesülhetnek az igényeikre szabott kedvezményes hitelekből.
Elmaradnak a Nemzeti Filharmonikusok hangversenyei
A kormány által a koronavírus-járvány megfékezésére tett újabb védelmi intézkedései, amelyek a szerdai naptól léptek hatályba, a Nemzeti Filharmonikusokat is érintik, számos saját rendezésű hangversenyük is elmarad.
Teljesen bezár a vidék - erre az útra lépnek a városok
Főszabály szerint mindenki mindenhol maszkolni fog december derekáig - már ahová egyáltalán érdemes menni -, a kutyasétáltatás ügyében pedig "ahány ház, annyi szokás" az irány.
Már Majka kétszer műtött szívét támadja a koronavírus
A rappert korábban kétszer műtötték, most a fertőzés miatt ismét szívritmuszavara van.
Újra munkában egy rendkívüli akciócsoport
A védekezés legfontosabb aspektusát jelentik a korlátozó intézkedések, rendelkezésre áll minden védőfelszerelés, de az egészségügyet nem lehet túlterhelni, az ott dolgozókat kímélnünk kell, ők vannak most a frontvonalban - mondta az igazságügyi miniszter.
Orbán Viktor: bevonjuk a hadsereget is
Az operatív törzs ülése után, a kormányülés előtt számolt be a legújabb döntésről a kormányfő.
Időpontfoglalás kell a kormányhivatali ügyintézéshez
Csak időpontfoglalással fogadják az ügyfeleket a kormányhivatali ügyfélszolgálatok szerdától, aki teheti, intézze online hivatali ügyeit - közölte a Miniszterelnökség.
Müller Cecília: most nem a rendőröknek teszünk szívességet
Be szabad lépni az étterembe a megrendelt étel átvételéig; aki karanténban van otthon, annak minden családtagja karanténban marad 10 napig; 31 éves halott is volt az elmúlt napon; 500 ezer forint is lehet a büntetése annak, aki vét a szabályok ellen - ezek derültek ki az operatív törzs szerdai tájékoztatóján.
Marco Rossi is koronavírusos
A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát elkülönítették a játékosoktól.
Itt a kijárási tilalom, megindult a spájzolás
A kijárási korlátozások és az egységes bolti záróra hétfői bejelentésére megélénkült az élelmiszerüzletek forgalma és nőtt a tartós alapanyagok iránti kereslet, de nincs pánikvásárlás.
Kásler Miklós: szó sincs arról, hogy a jelenlegi magyar helyzet hasonlítana a bergamóihoz
A halasztható műtétek felfüggesztése tehermentesíti a magyar egészségügyet - mondta az emberi erőforrások minisztere.
Kijárási tilalom: itt van az üzletláncok új nyitvatartási rendje
Az üzleteknek az új járvűányintézkedések szerint 19 órakor be kell zárniuk. A nagyobb láncok már módosították is a nyitva tartási rendjüket.
Továbbra is száz fölött az elhunytak száma itthon
Már 90 ezernél is több az aktív fertőzött, nőtt a kórházban kezelt koronavírusos betegek száma is.
Kibővítik az egészségügyisek ingyenes utazását
Az egészségügyi dolgozók, valamint a védekezésben részt vevő, orvos- és egészségtudományi hallgatók is térítésmentesen használhatják országszerte a közösségi közlekedési eszközöket – jelentette be Schanda Tamás.
Az idén nem adják ki a Prima Primissima díjakat, alternatív elismerés lesz
Csaknem hatszáz jelölés érkezett, de a koronavírus-járvány miatt idén nem osztják ki a díjakat, hanem tíz, a pndémia miatt hátrányos helyzetbe került szervezetet díjaznak.
Korlátozások mellett, de folytatódhat a labdarúgás
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) a csapatok kérését figyelembe véve dönt a bajnokságok folytatásáról, amíg a hatósági szabályok - bár szigorú korlátozás mellett, de - engedik az edzések és mérkőzések megtartását.
Leáll a Gyermekvasút is
A vasúttársaság vezetésének döntése értelmében november 11-től szünetel a forgalom a Gyermekvasúton.
Közeleg a vakcina, de van, aki nagyot bukik rajta
A Zoom a karantén- és távmunkaidőszak nyertese, de ha a megszűnik a járványhelyzet, már nem lesz annyira népszerű a telekonferencia-szoftver.
Újabb tényező fog érződni az ingatlanárakban
A koronavírus-járvány miatt idén az itt élő külföldieken kívül lényegében eltűntek a más országbeliek a hazai lakáspiacról - írta a Magyar Nemzet.
Ellepték az utcákat a rendőrök
A kormány oldaláról letölthető az az igazolás, amellyel munkavégzés esetén este 8 és reggel 5 között is elhagyható az otthon.
Van valami gond a kínaiak ígéretes vakcinajelöltjével
Dél-Amerika legnagyobb országában "súlyos incidens" történt, egy önkéntes meghalt.
Két részre szakad a magyar színházi világ
Nincsenek megszorítások, a magyar színházak megkapják a megítélt támogatásokat – jelentette ki a Magyar Teátrumi Társaság elnöke. Vidnyánszky Attila úgy véli, a kőszínházaknak biztosított az anyagi háttér a működéshez, ugyanakkor a jegybevétel-orientált repertoárt működtető teátrumoknak és a szabadúszó művészeknek mentőövet kell nyújtani.
A koronavírus növeli a depresszió kockázatát
Depresszió, szorongás és egyéb neurológiai betegségek jelennek meg a koronaívrus-fertőzésen átesettek ötödénél egy tanulmány eredményei szerint.
Régen látott szinten az albérleti árak
Több mint 5 százalékkal mérséklődtek az országban az albérleti díjak szeptemberben az előző év azonos időszakához képest; Budapesten utoljára 2017 novemberében voltak ilyen alacsonyak az átlagos havi bérleti díjak – közölte az ingatlan.com.
Hiába ingyenes a parkolás, van, ahol most is büntetnek
A járványhelyzet miatt nem kell fizetni a parkolásért – legalábbis közterületen…