Infostart.hu
eur:
384.19
usd:
328.72
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
A Magyar Rádió Bródy Sándor utcai épületegyüttesének részét képező Károlyi-palota átriuma 2017. február 21-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Így bontják a legendás Bródy Sándor utca 5-7-et

A bontás során eddig három hatósági ellenőrzés történt, amelyeken a szakemberek nem találtak problémát. Ez azt igazolja, hogy a megrendelő és a kivitelező által választott technológiák megfelelőek.

A beruházó a jogszabálynak megfelelve, minden hatósági előírást betartva, a kivitelező pedig a legnagyobb körültekintéssel és a lehetőségekhez mérten a legkisebb zaj- és porterheléssel végzi az egykori Magyar Rádió-székház bontási munkálatait - derül ki az Építési és Közlekedési Minisztérium közleményéből. Az épület helyén a Pázmány Campus épül majd.

A bontás során eddig három hatósági ellenőrzés történt, amelyeken a szakemberek nem találtak problémát. Ez azt igazolja, hogy a megrendelő és a kivitelező által választott technológiák megfelelőek - írták.

A vállalkozó korszerű falradar-technológiát alkalmaz, amely részletesen feltárta a bontandó és a megmaradó épületek kapcsolatát. A falradar képes a rejtett szerkezeti hibák és elemek azonosítására, az anyagsűrűség meghatározására, illetve a belső gyengeségek és üregek feltérképezésére - ismertették.

A közlemény szerint a vizsgálatok megállapították, hogy az önkormányzati híresztelésekkel szemben a bontásra ítélt és a szomszédos épületek nem úgy kapcsolódnak egymáshoz, hogy a bontás a megmaradó épületekben kárt okozna. Ahol a kapcsolat befolyásolná a fennmaradó épületek állapotát, ott szintenkénti vágási technikával választják el egymástól az épületeket. Ez biztosítja, hogy a szomszédos épületek stabilak maradjanak.

A politikai jellegű fórum helyett az ÉKM a gyakorlati megvalósítást segítő együttműködés mellett elkötelezett.

Ennek keretében a tárca heti projektkooperációkat tart a bontással, a tervezéssel, illetve a kivitelezéssel kapcsolatban is, amelyre várja a Józsefvárosi Önkormányzat szakembereit is. A minisztérium emellett írásban is választ ad minden felmerülő szakmai kérdésre - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×