eur:
393.01
usd:
366.47
bux:
0
2024. április 26. péntek Ervin
A Szent István park lakóházai a Pozsonyi úton 2020. október 9-én. A háttérben a Margit-sziget látható.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Régen látott szinten az albérleti árak

Több mint 5 százalékkal mérséklődtek az országban az albérleti díjak szeptemberben az előző év azonos időszakához képest; Budapesten utoljára 2017 novemberében voltak ilyen alacsonyak az átlagos havi bérleti díjak – közölte az ingatlan.com.

A KSH-ingatlan.com lakbérindex szerint a fővárosban átlagosan havi 140 ezer forintért kínálják bérlésre a kiadó lakásokat, 15 százalékkal alacsonyabban, mint a koronavírus-járvány előtt.

A közlemény idézte Balogh Lászlót, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértőjét, aki elmondta, hogy a többi egyetemvárosra inkább az árak stagnálása volt jellemző, így Debrecenben havonta átlagosan 110 ezer, Győrben 100 ezer, Pécsen pedig 90 ezer forintért lehet bérelni egy lakást. Nyíregyházán, Miskolcon és Egerben pedig 80 ezer, 84 ezer és 90 ezer forint a havi átlagos bérleti díj az ingatlanforgalmazó portál kínálatában.

A hétfőn bejelentett, koronavírus-járvány terjedését gátló intézkedések átrajzolhatják az albérletárakat az év hátralévő részében. A felsőoktatás novemberben ismét a digitális térbe költözik, ezért

sok hallgató költözhet haza, így tovább nőhet a kiadó lakások jelenleg is rekordnagyságú kínálata,

a megüresedő lakások miatt bővülő kínálat pedig további bérletidíj-csökkenést okozhat az év hátralévő részében.

Balogh László közölte, a helyzet nyertesei azok az egyetemisták és főiskolások lehetnek, akik a kollégiumok bezárása miatt albérletbe költöznek, mivel ők Budapesten már több mint 14 ezer, országos szinten pedig több mint 21 ezer kiadó lakásból tudnak válogatni. A fővárosi kínálat az elmúlt egy évben 62 százalékkal, a többi egyetemvárost is magában foglaló országos kínálat pedig 42 százalékkal nőtt az ingatlan.com adatai alapján.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Gazdasági elemzők az Arénában: a „másnaposság” után hamarosan dinamikus pályára állhat a magyar gazdaság

Gazdasági elemzők az Arénában: a „másnaposság” után hamarosan dinamikus pályára állhat a magyar gazdaság

Nagyjából a Magyar Nemzeti Bank várakozásainak megfelelő adatokat vár idén a magyar gazdaságtól Isépy Tamás, a Századvég makrogazdasági üzletágvezetője és Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője. Úgy vélik, az elmúlt időszak gazdasági válságainak egyik legfőbb tapasztalata, hogy sokkal több váratlan helyzetre kell felkészülnie a világnak.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

Az elmúlt években újra emelkedett a Diszkont Kincstárjegyek (DKJ) aránya a magyar adósságfinanszírozáson belül, azt követően, hogy 2015-2021 között jelentősen visszaesett az állományuk. A Diszkont Kincstárjegy fontos likviditáskezelési eszköz, ezzel tudja ugyanis a finanszírozási igény rövidtávú ingadozását simítani az állam. 2024-ben fontos változások tapasztalhatók ezen a piacon, jelentősen csökkenhet a forgalomban lévő sorozatok száma és hamarosan elindulhat a csereaukciós rendszer.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×