Infostart.hu
eur:
384.35
usd:
330.24
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér
Szakemberek felsővezetéket szerelnek a Százhalombatta-Pusztaszabolcs vasútvonal felújítási munkálatai során Pusztaszabolcs közelében 2018. október 3-án.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Mávinform: éjjelig elhúzódhat a felsővezeték-szakadás miatti helyreállítás Kelenföldnél

A műszaki hiba ellenére korlátozással ugyan, de várhatóan még este megindulhat a vasúti közlekedés a székesfehérvári és a pusztaszabolcsi vonalon - közölte a Mávinform.

A vasúti felsővezeték Budapest-Kelenföld állomás közelében sérült meg, emiatt jelentős fennakadások alakultak ki több vasútvonalon. A helyreállításig Kelenföld és Háros, valamint Kelenföld és Nagytétény-Diósd között mindegyik vágányon szünetel a forgalom.

Pénteken kora este a Mávinform azt írta, hogy még az esti órákban is jelentős, akár többórás késésekre, hosszabb eljutási időre, kimaradó, illetve rövidebb útvonalon közlekedő járatokra kell számítani a Budapest-Győr, a Budapest-Székesfehérvár és a Budapest-Pusztaszabolcs vonalon. Késések valószínűek a csatlakozó vonalakon, azaz az oroszlányi, a dél-balatoni, a tapolcai, a szombathelyi és a veszprémi vonalakon is - tették hozzá.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×