Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
Nyitókép: Pexels.com

Megvan a megállapodás, így lehet kutyát sétáltatni szerdától

A kormányfő Ovádi Péterrel, az állatvédelemért felelős miniszteri biztossal egyeztetett.

Mi lesz a kutyasétáltatással, ha szerdától életbe lép az este 8 és reggel 5 óra közötti kijárási tilalom? - ez volt az egyik legtöbbeket érdeklő kérdés a kormányfő hétfői bejelentései után.

Ovádi Péter miniszteri biztos a mintegy másfélmillió kutyatartó képviseletében kedden délelőtt egyeztetett Orbán Viktorral, és megállapodtak abban, hogy a gazdik időkorlátozás nélkül sétáltathassanak este nyolc óra után is, a lakóhelyük 500 méteres körzetén belül.

A Fidesz-KDNP parlamenti képviselője megfontolásra javasolta, hogy a kutyafuttatók nyitvatartását az önkormányzatok saját hatáskörben tudják mérlegelni és rendezni.

"Arra kérek mindenkit, hogy a helyzettel éljünk és ne visszaéljünk! Ami a legfontosabb, továbbra is vigyázzunk egymásra!" - közölte a politikus.

A megbeszélés után Orbán Viktor a közösségi oldalán arról tájékoztatott: az este 8 és hajnal 5 óra közötti kijárási tilalom alól kivételt jelenthet a kutyasétáltatás, a kivétel részletszabályairól az önkormányzatok dönthetnek. A kutyafuttatók bezárásáról szóló részletszabályokat szintén önkormányzati hatáskörbe utalják.

Címlapról ajánljuk
Módosították a Fidesz alapszabályát, tisztújító kongresszust tart a párt – percről percre, cikkünk frissül!

Módosították a Fidesz alapszabályát, tisztújító kongresszust tart a párt – percről percre, cikkünk frissül!

A Fidesz 32. kongresszusára 901 küldöttet delegáltak. Orbán Viktor pártelnök tíz pontban összegezte a választási vereség okait és a párt ellenzéki feladatait sorolta kongresszusi beszédében. Szerinte őszre eljön az ellenállás ideje. A felszólalók közül többen is bírálták a Fidesz kampányát és a luxizást, többek szerint is „egyértelmű üzenetet küldtek a választók, hogy valamit változtatnunk kell”. Gyakorlatilag minden hozzászóló a közösségépítést szorgalmazta, mondván: a Fideszt vissza kell építeni, hogy „megakadályozzák a Tisza országrombolását”.

MNB: eztán hamarabb kaphatunk digitális választ panaszainkra a pénzintézetektől

A jegybank pénzügyi szervezetek panaszkezelését szabályozó megújított rendelete immár kiterjed az újfajta piaci szereplőkre, például a hitelgondozókra. Szóbeli panaszos ügyfelek kérhetik, hogy postai helyett a gyorsabb digitális úton érkezzen meg az intézmény válasza. Ha az intézmények ilyen csatornákon is fogadják a panaszokat, panaszkezelési szabályzatukban fel kell tüntetniük a panaszok applikáción, ügyfélportálon, illetve más digitális csatornán történő beadásának lehetőségét.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Újra itt az IPO-láz – De mi jön utána?

Újra itt az IPO-láz – De mi jön utána?

A SpaceX pénteki tőzsdei bevezetésével megvalósul a tőzsdetörténelem legnagyobb IPO-ja. Az idei évre tervezett tőzsdei bevezetések listája alapján ez egy rekordméretű kibocsátási hullám kezdetét jelentheti. Az alábbiakban Alberti Bálint, a Concorde junior elemzője arra keresi a választ, hogy a tőzsdetörténet tapasztalatai alapján milyen piaci környezetet vetít előre egy ilyen kibocsátási dömping.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×