Infostart.hu
eur:
383.07
usd:
326.92
bux:
0
2026. január 3. szombat Benjámin, Genovéva
Nyitókép: Forrás: Pexels.com

Elhunyt a magyar bankszakma egyik neves alakja

94 éves korában meghalt Pulai Miklós, többszörösen kitüntetett közgazdász.

Pulai Miklós 1956 február és 1957 február között pénzügyminiszter-helyettes volt, később az OTP-nél elképzelései alapján kezdték meg a lakásépítések finanszírozását. 1963-ban a Magyar Nemzeti Bankba került, a reformközgazdászok meghatározó alakja, egyik fő államigazgatási kapcsolata lett. 1968 és 1980 között az MNB első elnökhelyettese volt, majd 1980-ban az Országos Tervhivatal elnökhelyettese lett.

1982 és 1989 között ő volt a Világbank magyarországi kormányzója. 1988-ban a Németh-kormány mellett a gazdasági reformbizottság elnökhelyettese volt. 1989-től 11 éven át ő volt a Magyar Bankszövetség főtitkára – írja a Portfolio.hu. Pulai Miklósnak fontos szerepe volt abban, hogy Magyarországon a jegybank és a kereskedelmi bankok szétválasztásával létrejöttek a modern bankrendszer alapjai.

Címlapról ajánljuk

"Elfogták és kivitték az országból Madurót" - közölte Donald Trump

A szombat reggeli, Caracas elleni légicsapások után Trump amerikai elnök bejelentette: kommandósok elfogták és kivitték az országból Maduro, venezuelai államfőt. Trump „ragyogó műveletnek” minősítette az akciót, amit hónapok óta tartó flotta-összevonások és amerikai fenyegetések előztek meg.
Pillanatok alatt legyőzte Trump Venezuelát, elfogták Maduro elnököt - Percről percre tudósítunk az eseményekről

Pillanatok alatt legyőzte Trump Venezuelát, elfogták Maduro elnököt - Percről percre tudósítunk az eseményekről

Budapesti idő szerint reggel 8 körül elkezdtek jönni az első hírek arról, hogy megtámadták Venezuela fővárosát, Caracast, az Egyesült Államok átfogó katonai műveletet indított. Kolumbia után Venezuela vezetése hivatalosan is bejelentette, hogy Caracas és több tartomány is katonai támadás alatt áll, összehívták az ENSZ BT-t. Felvételek alapján amerikai drónok és helikopterek dolgoztak a venezuelai légtérben, köztük csapatszállító gépeket is lehetett látni. Trump délelőtt 10:21-kor bejelentette: a küldetés sikeres volt, az USA elfogta Nicolas Maduro venezuelai elnököt. Délután 5 órakor sajtótájékoztató várható a részletekről. Cikkünk folyamatosan frissül a venezuelai eseményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×