Infostart.hu
eur:
385.36
usd:
330.86
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Nyitókép: Pixabay

Tűz és kiürítés egy budapesti bevásárlóközpontban

Kicsivel dél előtt tűz miatt riasztották a fővárosi hivatásos tűzoltókat Budapesten az Örs vezér terének X. kerületi részére, egy bevásárlóközponthoz.

A tűzoltók nagy erőkkel vonultak az Árkádhoz, ahol kiderült: számítástechnikai berendezések gyulladtak meg egy utcaszint alatti, mintegy 10 négyzetméteres irodában, ahol kisebb tüzet okoztak. A tűz által érintett szintről az egységek öt embert kikísértek és átadtak a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság doktorszolgálatának.

A tűzet eloltotta az automata oltóberendezés, a káreset szintjét átszellőztetik - közölte a katasztrófavédelem.

A bevásárlóközpont eladóterébe csak minimális füst jutott. A biztonsági szolgálat kiürítette az épületet, mintegy ezer embernek kellett távoznia.

Frissítés (13:15): A katasztrófavédelem honlapja szerint visszatérhetnek az ott dolgozók és hamarosan a vásárlók is az Árkádba.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×