Infostart.hu
eur:
387.13
usd:
334.02
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia
A Momentum, az LMP és a Jobbik választási plakátja Budapesten a Radnóti Miklós utca és a Visegrádi utca kereszteződésében 2019. május 21-én. Az Európai Unió tagországaiban május 23. és 26. között választják meg az Európai Parlament (EP) képviselőit, Magyarországon 26-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Fontos határidőre kell figyelniük az EP-választáson indult pártoknak

A pártoknak legkésőbb 30 napon belül, azaz június 25-ig el kell távolítaniuk választási plakátjaikat.

Tóth János, a Jegyzők Országos Szövetségének elnöke az InfoRádiónak elmondta, amennyiben a határidő lejárta után is kint maradnak a plakátok, úgy a jogszabály szerint megbírságolhatják a pártokat, a szakember ugyanakkor hozzátette, az önkormányzatok többsége láthatóan "előre menekült" ebben az ügyben, a legtöbb esetben hirdetési felületeket alakítottak ki, például mobil hirdetőtáblákat készítettek azért, hogy ilyen probléma ne legyen.

Egyre több helyen alkalmazzák ezt a lehetőséget az önkormányzatok, hiszen kölcsönösen előnyös mindenki számára.

A hirdetési felületek megjelenéséhez nem kell külön engedélyt kérni,

a választási törvény végrehajtóinak pedig nem kell attól tartani, hogy az úton útfélen megjelenő plakátok felhelyezőit fel kell szólítani az eltávolításra - mondta Tóth János.

A mobiltáblákat a határidő lejárta után az önkormányzatok maguk is beszedhetik a hirdetőfelületekről pedig leszedhetik a plakátokat, a költségeket pedig kiszámlázhatják az illetékes pártnak, vagy jelölteknek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: síita dzsihádot indíthat el a világban Ali Hamenei megölése

Szakértő: síita dzsihádot indíthat el a világban Ali Hamenei megölése

Az iráni ajatollah megölése terrorhullámot, síita bosszúhadjáratot indíthat el a nyugati világban – mondta az InfoRádióban nyilatkozó szakértő. Sárközy Miklós, a Károli Gáspár Református Egyetem oktatója nem számít demokratikus fordulatra az Egyesült Államok és Izrael által megtámadott közel-keleti országban. De mi vagy ki az az ajatollah?

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×