Infostart.hu
eur:
379.42
usd:
319.74
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Utasok vásárolnak a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) jegy- és bérletkiadó automatáinál a 4-es metró Kelenföldi vasútállomás megállójában 2014. május 8-án.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

E-jegy: nyáron jön a korszakváltás főpróbája

Hamarosan mobilapplikáció segítségével is vehetünk jegyet egyes BKV-járatokra, ám a lehetőség még nem része a korábban többször beharangozott e-jegyrendszernek.

Nyár elején indít el a Budapesti Közlekedési Központ egy teljesen új értékesítési csatornát, a mobiljegy szolgáltatást. A Világgazdaság azt írta, a rendszert először a 100E repülőtéri buszjárat utasai használhatják.

Az elektronikus jegyet a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. fejlesztette ki, egy applikáción keresztül lehet megvásárolni.

Ez a rendszer ugyanakkor teljesen független a korábban többször beharangozott elektronikus jegyrendszertől

- hangsúlyozta az InfoRádió kérdésére válaszolva a BKK.

A társaság azt írta, az AFC projekt, ami a fővárosi elekronikus jegyrendszer korábban használt, rövid megnevezése, egy ettől eltérő, elektronikus kártyarendszeren alapuló jegyrendszer, amelynek egyik díjtermékhordozója lett volna a Rigó kártya.

A Világgazdaság úgy tudja, a mobiljegyrendszer egy hónapon belül elindul, míg az időalapú jegyeket várhatóan 2020 végén, 2021 elején vezetik majd be.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×