Infostart.hu
eur:
386.39
usd:
329.78
bux:
110405.74
2025. december 22. hétfő Zénó

Kiabálva figyelmeztette az utasokat az ütközés előtt a mátrai buszbaleset sofőrje

Másodpercek alatt kellett döntenie - emlékezett vissza a szombati baleset előtti pillanatokra a kirándulóbusz vezetője.

A férfi a Blikknek nyilatkozott a balesetről. Mint mondta, a kanyarból kifordulva vette észre, hogy nem működik a fék. Nagyjából negyvennel mehettek,

"három lehetőség közül kellett másodpercek alatt választanom. Előttem szakadék, ha oda belezuhanunk, abba jobb bele sem gondolni. Jobbra éles kanyar ívelt, abba behajtva felborult volna a busz. Inkább úgy döntöttem, lehúzom a murvásba, majd keresek egy fát, ami megállít."

A sofőrnek nem sok ideje volt, hogy az utasokat felkészítse az ütközésre. Kiabálni kezdett:

„Nincs fékem, nincs fékem!”

Mellette Napkor község polgármestere ült, őt lerántotta az ölébe, majd a buszt a jobb első oldalával nekikormányozta egy fának. Spinyhért Zsolt polgármester azért volt a buszon, mert bortúrára vitte a barátait, illetve a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei község vállalkozóit, ugyanis minden évben megmutatja nekik valamelyik borvidéket. Most Gyöngyös volt az úti cél. Ám a csapat túl korán érkezett, még nem foglalhatták el a szállásukat, ezért úgy ütötték el az időt, hogy felbuszoztak Kékestetőre. Innen visszaindulva romlott el a fék.

Negyvenen utaztak a buszon, 12-en sérültek meg a balesetben, és még aznap éjjel 11-ig mindenki hazaért buszos vállalkozók segítségével. A balesetről itt írtunk bővebben.

Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×