A Magyar Idők arról ír, a pénzbehajtási adatok szerint óvatosabbak lettek a bankok. Nem tétlenkedtek tavaly a hitelezők: az adósok ellen nagyjából 560 ezer pénzbehajtási eljárást kezdeményeztek, harmincezerrel többet, mint 2016-ban, és csaknem százezerrel többet, mint 2015-ben. Elmaradt rezsidíjból tavaly bőven akadt, hitelkártya-tartozásból viszont alig. A behajtani kívánt összegek többsége ezer és tízmillió forint között volt.
A Világgazdaság arról ír, továbbra is nagyon kelendő az e-matrica, az idei évben elővételben 121 ezer jogosultságot váltottak az autósok, 59 százalékkal többet, mint egy éve. 2016-ban összesen 14 millió e-matricát vásároltak, ami 7,8 százalékkal haladja meg az előző évi adatot.
A Magyar Nemzet cikke szerint lakásátadási láz várható idén, s akár 20-25 ezer új építésű ingatlan is beköltözhetővé válik. Az új lakások átlagos négyzetméterára a fővárosban 764 ezer forint, vidéken nagyjából fele ennyi. A dömping egyik oka az új lakások áfájának 5 százalékra csökkentése, ami azonban csak 2020 elejéig marad érvényben.
A Portfolio arról ír, hiába a sokéves gyűjtögetés, egyszerűen már nincs elég pénzünk a lakásokra. Miközben az árak a KSH előzetes számai szerint 2,9 százalékkal növekedtek 2017. 3. negyedévében, az is látszik az adatokból, hogy az egyre emelkedő árakkal kevésbé tud lépést tartani a lakosság pénztárcája. Legalábbis ezt mutatja, hogy a vásárlások drasztikusan eltolódni látszanak az olcsóbb ingatlanok felé. Tehát az emberek hajlandóak beérni a rosszabb állapotú, vagy a kevésbé jó helyen található otthonokkal is.
A napi.hu cikke szerint a hatalmas részvényár-emelkedés és az egekbe emelkedő hangulatindexek ellenére vannak olyan szakértők, akik szerint még csak a tőzsdei szárnyalás elején járunk. Szerintük egyáltalán nem tapasztalható az a fajta eufória, amely a dotcom-lufi idején volt jellemző.
A Világgazdaság arról ír, erőteljes világgazdasági növekedést vár idén a közgazdászok többsége. A Reuters felmérése szerint a szakemberek 3,7 százalékos globális bővülésre számítanak. A közgazdászok egyetértenek abban, hogy a növekedés motorja az amerikai adóreform lesz.