Infostart.hu
eur:
385.04
usd:
328.4
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes

Andy Vajna Kolontáron

Részvétét fejezte ki Andy Vajna magyar származású filmproducer a kolontári vörösiszap-katasztrófa áldozatai hozzátartozóinak szombaton, miután megtekintette az egy hónappal ezelőtti pusztítás nyomait a Veszprém megyei településen; az üzletember az elhunytak családtagjainak egymillió, a helyi általános iskolának pedig hárommillió forint támogatást nyújtott át.

A világhírű hollywoodi rendező-producer, aki 1956-ban családjával együtt hagyta el Magyarországot, a kolontári polgármesteri hivatalban találkozott az ország legnagyobb ipari és ökológiai katasztrófájában elhunyt kilenc ember, köztük egy 14 hónapos gyermek hozzátartozóival. A részvétlátogatáson a gyászolóknak azt mondta, kitartást és reményt kívánt hozni számukra, hogy a szavakkal ki nem fejezhető tragédiában együttérzéséről biztosítsa az embereket, és kézzel fogható, az élet újrakezdéséhez segítséget adó támogatást nyújtson számukra.

Andy Vajna elmondása szerint a tragédiát elfelejteni nem lehet, azzal együtt kell élni, és azért pénzbeli segítséget hozott, hogy fellendítse az amerikai kontinensen jövő héten induló adakozást, amelynek keretében a New York-i Metropolitan Operában jótékonysági koncertet szervez George Pataki, New York állam volt kormányzója. A volt kormányzó egyébként a producerrel egy időben, a Magyar Vöröskereszt elnökével, Habsburg Györggyel és Maximilian Telekivel, az Amerikai Magyar Koalíció elnökével érkezett Kolontárra, de szót nem váltottak.

A producer, aki az elmúlt három hónapban Magyarországon tartózkodott és hétfőn indul vissza az Egyesült Államokba, az MTI tudósítójának elmondta, azért is adott pénzbeli segítséget, mert annak idején, amikor disszidált, a vöröskereszttől 10 dollárt kapott segítségként. Ez az összeg volt számára a legfontosabb és legnagyobb segítség akkoriban, s ezt nem tudja elfelejteni - magyarázta.

A pénzadományt Andy Vajna már átutalta az ökumenikus segélyszervezet számlájára, s onnan kedden utalják tovább a hozzátartozóknak - mondta a szervezet elnöke az áldozatok hozzátartozóinak és az iskola igazgatójának.

Andy Vajna megtekintette a vörösiszap okozta pusztítás nyomait, azokat a házakat, amelyeket a Kossuth és a Malom utcában lakhatatlanná tett az áradat, illetve megnézte a falut kettészelő védőgátat és a Torna-patakon épülő új hidat.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×