Infostart.hu
eur:
384.17
usd:
328.59
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Forgalomlassító gazdademonstráció

Forgalomlassító gazdademonstrációt kezdtek Tiszafüred közelében a környékbeli termelők.

A demonstráció szervezője, aki a térségi gazdakör elnöke elmondta: három héten át fognak félpályás útlezárással tiltakozni a megszorító intézkedések ellen. Márkus László közölte: ma 22 traktorral zárták el a fél útpályát a 33-as számú főúton Tiszafüred és Poroszló között.

Hozzátette: a bejelentett demonstrációt rendőri biztosítás mellett március 20-ig munkanapokon reggel 9 és délután 4 óra között tartják. Hangsúlyozta: az ágazatban dolgozók tarthatatlan helyzetére, kiszolgáltatottságára és az esélyegyenlőtlenségre szeretnék felhívni a figyelmet.

Címlapról ajánljuk
Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×