Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia

Egy közepes várost töltenek meg a rendszeres drogfogyasztók

Mintegy 24 ezerre tehető Magyarországon a "problémás" drogfogyasztók száma, ennyien használnak rendszeresen opiát-, kokain-, vagy amfetamin-származékokat - derül ki Szociális és Munkaügyi Minisztérium jelentéséből, amelyben 2006 júniusáig vizsgálták az adatokat.

A beszámolót készítő kutatók szerint az elmúlt években csökkent a tiltott szerfogyasztás a magyar középiskolások körében, azonban a regisztrált betegek száma tovább nőtt. 2005-ben közel 15 ezer drogfogyasztót regisztráltak a kezelőhelyek, ez az előző évhez képest 12 százalékos növekedést jelent.

2000 óta folyamatosan csökken a kezelt heroinfogyasztók, és főként az intravénás használók száma. Ugyanakkor 2002 óta egyre többen fogyasztanak kannabisz-származékokat, jelenleg már ez a vezető szer. Tovább nőtt az amfetaminfogyasztók száma is.

A becsült adatok szerint több mint 24 ezren használnak rendszeresen vagy hosszabb ideje opiát-, kokain- és amfetamin-származékokat, az intravénás drogfogyasztók pedig majd 4 ezren vannak. Csak szemléltetésül: ez közel annyi, mint egy közepes méretű város, például Paks teljes lakossága.

A jelentésből az is kiderül: az elmúlt években kevesebben haltak meg túladagolásban.

2004-ben közel 6700 kábítószerrel való visszaélés bűncselekménye miatt indított eljárás zárult le, míg 2005-ben ez a szám közel 7600, azaz mintegy 900-al több volt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×