Infostart.hu
eur:
359.97
usd:
316.02
bux:
144278.74
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Tüntetők és rendőrök farkasszemet néznek az Erzsébet hídnál - képgaléria

Este tíz órakor újabb adat könnygázt vetett be a rendőrség a tüntetők ellen a Kossuth Lajos utcában.

A demonstrálók nagy része most már a Ferenciek terén és az Erzsébet híd lábánál van.

A rendőri sorfal az Astoria és az Erzsébet híd között félúton található Városház utca közelében áll.

A korábban két részre szakadt tömeg kezd "besűrűsödni" a helyszínen. Egyre többen mennek fel az Erzsébet hídra is.

Építési törmelékkel támadnak a tüntetők

Fagerendákból, építési törmelékből és raklapokból építenek barikádot a tüntetők a Ferenciek terénél. Az építőanyagokkal - amelyeket a tér egyik sarkánál lévő építkezésről szerezték - a rendőröket is dobálják.

Az építési területről nagy mennyiségű fém- és faanyagot, valamint köveket zsákmányoltak. Ezeket dobálják a rendőrökre, akik a támadásra könnygáz gránáttal válaszolnak.

Címlapról ajánljuk
Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Jelentősen fellendítené a diplomáciai és gazdasági kapcsolatokat Kínával a cseh kormány, a miniszterelnök pekingi látogatásától konkrét üzleti megállapodásokat vár. A közeledést ugyanakkor éles ellenzéki bírálatok és diplomáciai feszültségek kísérik.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×