Infostart.hu
eur:
385.61
usd:
328.03
bux:
109761.83
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka

Újabb csapás: melegebb a levegő az Északi-sarkon

A jégtakaró olvadása, melegebb levegő és az élővilág kihalása is fenyegeti az Északi-sarkot a globális felmelegedés következtében - derül ki az amerikai kormány megbízásából készített jelentésből.

Az új szélirányok melegebb levegőt fújnak az Északi-sark felé - állapították meg az óceánokat és a légkört kutató amerikai Nemzeti Éghajlati Központ (NOAA) munkatársai.

Az eredmények szerint az idén télen és tavasszal mért hőmérsékleti adatok minden eddiginél magasabbak voltak.

"Ez egy szokatlan jelenség, és úgy tűnik, ez a kezdet" - közölték a NOAA kutatói.

A cserjés területek gyarapodnak, miközben azok a területek csökkennek, amelyeken a rénszarvas csordák élnek - áll a szervezet jelentésében.

A kutatók szerint az Északi-sark sorsa az egész bolygóra hatással lesz.

Címlapról ajánljuk
Elemző: jó vétel volna a szerbiai finomító, a Mol pedig megfelelő szereplő lenne az üzlethez

Elemző: jó vétel volna a szerbiai finomító, a Mol pedig megfelelő szereplő lenne az üzlethez

Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta, hogy bár a versenytársak és az ár sem megismerhető a Lukoil szerbiai távozásakor, de maga a csomag, amelyhez a vevő déli szomszédunknál hozzájuthat, további piacokhoz is kaput nyithat, túl azon, hogy Szerbia kőolaj-ellátási jogát megszerezné.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×