Infostart.hu
eur:
380.18
usd:
319.99
bux:
130347.17
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Lando Norris, a McLaren brit versenyzője vezeti a mezőnyt kevéssel a rajt után a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Olasz Nagydíjának futamán a monzai versenypályán 2024. szeptember 1-jén.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Daniel Dal Zennaro

Forma–1-es idényzáró: az utolsó McLaren–Ferrari párharc a konstruktőri címért

Vámosi Péter, a Motorsport Online főszerkesztője szerint ha a McLaren-pilóta nyeri az utolsó Abu-Dzabi Nagydíjat, akkor szinte biztosan a csapata világbajnok lesz.

A szezonzáró Formula-1-es Abu-Dzabi Nagydíjon dől el, hogy a McLaren vagy a Ferrari szerzi meg a konstruktőri világbajnoki címet. A Red Bull – részben Sergio Perez gyenge szereplése miatt – kiszállt ebből a csatából. A McLaren 1998, a Ferrari 2008 után térhet vissza a csúcsra.

Vámosi Péter, a Motorsport Online főszerkesztője szerint Red Bull ugyanazon okból marad le a vb-címről, mint a Mercedes: félretervezte az autóján az oldaldobozokat, mert kiderült, ez a fejlesztés zsákutcát jelent. Így maradt versenyben két nagy hagyományokkal rendelkező csapat, de sem a McLaren, sem a Ferrari nem nyújtott idén kiegyensúlyozott teljesítményt, hol a csapatstratégia volt hibás, hol a kerékcseréket rontották el, hol pedig a versenyzők hibáztak,de most mégis ők vannak ott a végelszámolásnál.

A McLaren az esélyesebb a fogadóirodáknál, és a szakíró szerint is már korábban megnyerhette volna a pontversenyt, ha első számú versenyzője, Lando Norris egy kicsit kevesebb hibával autózik, vagy legalább valamivel szerencsésebb lett volna.

"Nagyon furcsa lenne, ha a wokingiak szájából ki lehetne énekelni a sajtót. Ha az egyik pilótájuk az élen végez, akkor azt gondolom, hogy megvan a bajnoki cím, de éppen ez a legnagyobb problémája jelen pillanatban a McLarennek: nem tud konstans teljesítményt felmutatni" – mondta Vámosi Péter.

A konstruktőri verseny állása az utolsó futam előtt:

  1. McLaren 640 pont
  2. Ferrari 619
  3. Red Bull 581
  4. Mercedes 446
  5. Aston Martin 92
  6. Alpine 59
  7. Haas 54
  8. RB 46
  9. Williams 17
  10. Sauber 4
KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Marad az árrésstop
Kormányinfó

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Kormányinfó: a rezsistopról és az árintézkedésekről is bejelentést tett a kabinet

Kormányinfó: a rezsistopról és az árintézkedésekről is bejelentést tett a kabinet

Az árrésstopokat május végéig meghosszabbítják, és értesítőt küldenek a rezsistopról minden érintettnek, külön nyilatkozattal az áramalapú támogatást kérőknek – ismertette a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. A sajtótájékoztatón elhangzó kérdések között szó volt a rendvédelmi igazgatási dolgozók egyszeri bruttó 400 ezres juttatásáról és a lehetséges további, inkább egyszeri „súlyozott” béremeléséről, illetve az Otthon Start feltételeinek alkalmazásáról a hazaköltözők esetében. A gödi Samsung SDI ügyében Gulyás tagadta a titkosszolgálati vizsgálatot, valamint hogy ez egy kormányülésen napirendi pont lett volna. Az akkumulátorgyár kapcsán több hatósági bírságot említett. Külpolitikai fronton Marco Rubio amerikai külügyminiszter budapesti útját megerősítette, míg Donald Trump elnök esetleges látogatásáról egyelőre nincsenek konkrétumok. A sajtótájékoztatóról szóló élő tudósításunkat alább olvashatja.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×