Infostart.hu
eur:
378.84
usd:
322.78
bux:
125144.82
2026. március 2. hétfő Lujza
Németh Szilárd, a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos a Kormányinfó sajtótájékoztatón a Karmelita kolostorban 2022. július 13-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Németh Szilárdnak nem volt ellenfele a birkózószövetség vezetéséért

Újabb öt évig Németh Szilárd lesz a Magyar Birkózók Szövetsége (MBSZ) elnöke, pénteken ugyanis ismét bizalmat szavazott neki a tagság a tisztújító közgyűlésen.

A Kozma István Magyar Birkózó Akadémián (KIMBA) rendezett közgyűlésen Németh Szilárd volt az egyetlen jelölt, ellenszavazat nélkül választotta meg a 77 szavazati joggal rendelkező küldött. A KIMBA alapítója 2015-ben váltotta Hegedüs Csabát az elnöki poszton.

Az alapszabály módosításáról is döntöttek a jelenlévők, az elnökség ezentúl 27 főből áll majd, két állandó tagja pedig a magyarkanizsai Vajdasági Birkózóakadémia, valamint a KIMBA lesz.

A vezetőség nőnap alkalmából köszöntötte a hölgyeket, majd a hazai Hírességek Csarnokának újonnan megválasztott tagjait is hivatalosan bemutatták: Komáromi Tibor háromszoros világbajnok, olimpiai ezüstérmes birkózót, a szövetség volt szakmai alelnökét, Repka Attila olimpiai és négyszeres Európa-bajnokot, Székely Pál és Tóth Lajos mesteredzőt, valamint posztumusz Kárpáti Károly olimpiai bajnokot, akit a hazai szabadfogás megteremtői között emlegetnek.

"Párizsra tekintve azt tudom mondani, jól állunk, mivel hivatalosan már több, mint 94 kvótánk van, de tudjuk, hogy már száz fölött vagyunk. Nagyon örülünk annak, hogy Muszukajev Iszmail és Losonczi Dávid is hivatalosan a csapat tagja és reméljük, bővül még a párizsi olimpiára utazó birkózók csapata" - mondta a közgyűlésen Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, aki azt is felidézte, hogy 15-16 évesen hatalmas inspirációt jelentett számára az akkori birkózók szellemisége.

Az elnökség megválasztott tagjai: Bácsi Péter, Bacsa Péter, Lőrincz Tamás, Kiss Balázs, Mátyás Gábor, Virág Lajos, Rónyai Zoltán, Sastin Marianna, Sike András, Repka Attila, Péteri László, Berzicza Tamás, Farkas Tibor, Kacsó Tibor, Szuromi József, Török-Dénes Mercédesz, Sámuel Botond, Szél Attila, Lakatos Attila, Czigony Tamás, Vatai László, Veréb István, Szinay Attila, Takács László.

Barka Emese és Deák-Bárdos Mihály visszalépett az elnökségi tagságtól.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Az Egyesült Államok és Izrael szombat hajnalban támadást indított Irán ellen. Teherán válaszul lezárta a Hormuzi-szorost, amelyen a világ kőolajforgalmának csaknem egyötöde halad át. Az InfoRádióban Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletágvezetője az olajár várható alakulásáról beszélt.

Nagy kihívás a Merz-kormánynak, ami most őrli a németeket

Kevesebb mint egy hét múlva kezdődik Németországban a konzervatívok és a szociáldemokraták alkotta kormánykoalíció stabilitását vagy a többség által inkább gyengülését jelző, sokat emlegetett „szuperválasztási” év. Idén öt tartományban tartanak helyi parlamenti választásokat. Felmérték, várható-e politikai földrengés, és ha igen, annak milyen következményei lehetnek.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
Belépett a háborúba Irán szövetségese, atomlétesítményt ért támadás, európai ország területét lőtte Teherán  - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Belépett a háborúba Irán szövetségese, atomlétesítményt ért támadás, európai ország területét lőtte Teherán - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Éjjel támadást indított Izrael ellen a libanoni Hezbollah, az izraeli haderő elsöprő ellencsapással válaszolt, Bejrútot is lebombázták - Jeruzsálem most szárazföldi inváziót mérlegel. Reggel Ali Laridzsáni iráni vezető bejelentette: Teherán nem fog tárgyalni az Egyesült Államokkal. Az USA veszteségeket szenvedett a háborúban: három amerikai katona meghalt, ma reggel lezuhant több amerikai vadászgép Kuvait területén. Közben Izrael és az öbölmenti olajállamok nagyvárosai intenzív támadás alatt állnak, a szövetségesek pedig Teherán térségét bombázzák. Irán megtámadta az EU-tagállam Cipruson található brit katonai bázist is, immáron 13 ország területére terjednek ki a harcok. Teherán a nap folyamán bejelentette: az ellenséges légierő lebombázta a natanzi atomkomplexumot. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború hétfői eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×