Infostart.hu
eur:
382.98
usd:
328.53
bux:
0
2025. december 5. péntek Vilma
.
Nyitókép: Facebook/Magyar Vívó Szövetség

Pusztai Liza: bebizonyítottuk, hogy nagy meglepetéseket tudunk okozni

Érmet szeretne szerezni a párizsi olimpián a BVSC kétszeres világbajnok kardvívója. Pusztai Liza az InfoRádióban elmondta: nagy önbizalmat adott a női kardcsapatnak az, hogy egymás utáni két évben világbajnok lett. Elismerte, hogy egyéniben már nem teljesített ennyire jól, de úgy érzi, terem még neki babér a közeljövőben.

Pusztai Liza a magyar női kardcsapattal 2022-ben Kairóban, 2023-ban pedig Milánóban nyert világbajnoki címet. Tavaly még egy dobogós helyezést ünnepelhetett a válogatottal, hiszen a júniusban rendezett krakkói Európa Játékokon a harmadik helyet szerezték meg. A BVSC kardvívója egyéniben a legjobb eredményét az athéni világkupán érte el, ahol hetedikként zárt. Pusztai Liza jelenleg a 25. helyen áll a világranglistán.

A magyar női kardcsapat tavalyi teljesítményét itthon, valamint külföldön is nagyra tartják és elismerik: az év csapata kategóriában ugyanis bekerültek a legjobb három közé a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) 66. alkalommal kiírt Év sportolója-szavazásán, a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) voksolásán pedig a Real Madridot is megelőzve a világ hatodik legjobb csapata lett 2023-ban a magyar női kardválogatott – közölte nemrég honlapján a Magyar Vívó Szövetség.

Pusztai Liza azt mondta az InfoRádióban, hogy „élete egyik legjobb évét” hagyta maga mögött. Mint fogalmazott, előzetesen nem gondolta volna, hogy sikerülhet felülmúlni a 2022-es évet, amikor Kairóban világbajnoki címet ünnepelhettek. Hozzátette: természetesen örült a címvédésnek, és „nagyon szép emlékekkel” gondol vissza az elmúlt esztendőre.

A nagy sikereknek köszönhetően a magyar női kardcsapat megnyugtató helyzetben várhatja az olimpiai kvalifikációs időszak utolsó hónapjait. Pusztai Liza felidézte, hogy a 2022-es vb és a 2023-as Európa Játékok közötti időszakban „nem igazán jöttek a jó eredmények”, Krakkóban azonban sikerült dobogóra állniuk, aminek nagyon örültek és nagy löketet adott nekik a szezon további részére. Bár a milánói vb-re címvédőként érkeztek, a BVSC vívója azt mondta, „meglepetésarany” született, ugyanis a verseny előtt nem gondolták, hogy az első helyen végezhetnek. Ez a nem várt siker pedig szerinte

„megpecsételte az egész kvalifikációs idényt, mert magabiztosságot is adott, hiszen egymás után másodszor nyertünk vb-t, az már nem lehet véletlen”.

A kétszeres ifjúsági olimpiai bajnok kifejtette: annyi pontot szereztek az elmúlt szezon versenyein, hogy „szerencsére már nem nagyon kell izgulni” az olimpiai kvótát illetően, főleg annak a tudatában, hogy a novemberi, algíri világkupán bronzérmet szereztek, ami megint csak nagyon fontos plusz pontokat jelentett.

Stabil csapattaggá vált, egyéniben még fejlődnie kell

A 22 éves sportoló arról is beszélt, hogy az elmúlt időszakban a csapatversenyeken nagyon jól ment neki a vívás, úgy érzi, stabil tagjává vált a válogatottnak, gyakorlatilag 14-15 éves kora óta ő a „befejező ember” az utánpótlás és a felnőtt világversenyeken. Saját bevallása szerint ezt nagyon élvezi, sok pozitív, elismerő visszajelzést kap azzal kapcsolatban, mennyire hasznosan vív, amiből rengeteg profitál a válogatott.

„Annyira összeállt és összeszokott a csapatunk, hogy már csak apróságokban kell fejlődnünk az olimpiáig”

– fogalmazott.

Pusztai Liza elismerte, hogy egyéniben nem sikerültek annyira jól a tavalyi versenyei. Úgy érzi, arra van szüksége, hogy valahogy átugorja az előtte lévő gátat, ami eddig túl nagynak bizonyult. Hozzátette: ha ez sikerül, egyéniben sem fogják elkerülni a sikerek. Reméli, minél előbb be tudja bizonyítani, hogy képes erre is.

Mint mondta, azért szerepel ennyire jól és kiegyensúlyozottan a magyar női kardcsapat, mert már gyermekkoruk óta ismerik egymást, nemcsak egységesek, hanem barátok is a válogatott tagjai. „Igazából minden egyes nap egymás fejét nézzük, ez a csapat a második családunk.

Sokkal egyszerűbb úgy összehozni egy csapatot, hogy már ennyire össze vagyunk nőve”

– fogalmazott a kétszeres világbajnok.

A BVSC vívója a második olimpiáján vehet részt Párizsban. Emlékei szerint nagyon nehéz volt a kvalifikáció az előző ötkarikás játékokra. Tokióban végül egyéniben a legjobb tizenhat között búcsúzott, a csapattal pedig nyolcadik lett. Azóta pontosan tudja, mennyire meg kell becsülni egy olimpiai szereplést, illetve annak kiharcolását. Úgy véli, kétszeres világbajnokként reális célkitűzés, hogy éremmel térjenek haza Párizsból.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Kiderült, mennyivel változik a táppénz és a gyed januártól

Mintegy 31 ezer forinttal, bruttó 322 ezer forintra emelkedik a minimálbér január elsejétől a szakszervezetek és a munkáltatók megállapodása szerint. Több juttatás, köztük a táppénz, az álláskeresési járadék, a gyed és a gyod összege is emelkedik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Egy ír hadihajó több drónt észlelt Volodimir Zelenszkij repülőgépének útvonala közelében, az ukrán elnök Dublinba érkezésekor. A drónok pontosan akkor és ott repülhettek el, ahol az ukrán elnök útvonala az eredeti tervek szerint vezetett volna. Oroszország nagyobb offenzívára készül, azzal a céllal, hogy elfoglalják Odesszát és Mikolaivet, elvágják Ukrajnát a Fekete-tengertől – írta meg két orosz katonai elemzőre hivatkozva az orosz MK.ru. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 4. 20:02
×
×
×
×