Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 4. szombat Ulrik
Nyitókép: Facebook/Dunai Ede író hivatalos oldala

A 60. születésnapját ünneplő magyar legenda nehéz meccsre számít Szerbia ellen és nagyon hiányol valakit

Az 1986-os mexikói vb-t is megjárt korábbi csatár nem rendezett nagy partit születésnapja alkalmából, szűk körben tartotta meg. A válogatottól pedig azt várja, hogy sorozatban harmadszor is kijusson az Európa-bajnokságra.

Kerek évfordulóhoz érkezett a 70-szeres magyar válogatott Kiprich József, aki a 60. születésnapját ünnepli. A Tatabányai Bányász és a holland Feyenoord korábbi futballistája családi, baráti körben tartotta a jeles napot, amit kicsit beárnyékolt, hogy balesetét követően jelenleg otthon lábadozik – írja a kemma.hu.

A korábbi magyar és ciprusi gólkirály még mindig csak mankóval tud járni, miután tavaly ősszel combnyaktörést szenvedett, amikor megcsúszott és elesett az otthonában. Azt mondta a lapnak, hogy reményei szerint egy hónapon belül már tud majd közlekedni segédeszköz nélkül is.

Kiprich József büszkén mesélte el, hogy

Várgesztesről és Dunaszentmiklósról is gyakran látogatják meg ott nyaraló holland futballszurkolók,

akik természetesen nem felejtették el a Feyenoordnál töltött éveit. A korábbi csatár egy bajnoki címet, négy Holland Kupát és egy Szuperkupát nyert a rotterdamiakkal.

Bár nehézkesen mozog, azért rendszeresen kilátogat a Tatabánya hazai meccseire, ott volt a múlt hétvégi Gyirmót II elleni, gól nélküli döntetlennel záruló találkozón is. A Tatabánya egyébként 6 fordulót követően a második helyen áll az NB III Északnyugati csoportjában, a hátránya 3 pont a listavezető Veszprémmel szemben.

Hiányolja Szalai Ádámot

Kiprich József a mai, Szerbia elleni Eb-selejtezővel kapcsolatban azt mondta: nem lesz könnyű dolga Marco Rossi csapatának, különösen úgy, hogy idegenben lesz az összecsapás. Szerinte, ha a magyar válogatott megnyeri a hazai meccseit és idegenben is „csipeget” pontokat, kijuthat a jövő évi Európa-bajnokságra.

„Jelenleg összességében pozitívan látom a magyar labdarúgást, a körülmények is sokat javultak az elmúlt években”

– fogalmazott.

Az 1986-os világbajnokságon is szerepelt korábbi támadó szerint Marco Rossi nagyon jól összerakta a csapatot és örömtelinek tartja, hogy újra vannak nemzetközi szinten is kiemelkedő labdarúgóink. „Ráfért már ez a magyar labdarúgásra” – tette hozzá, majd végül megemlítette azt is, hogy azért neki nagyon hiányzik a válogatottból Szalai Ádám.

Címlapról ajánljuk
Kitzinger Szonja: a balatoni strandéttermekben és street food büfékben is megjelentek az ínyenc falatok

Kitzinger Szonja: a balatoni strandéttermekben és street food büfékben is megjelentek az ínyenc falatok

14. alkalommal jelent meg a Magyar Konyha magazin nyári lapszámának mellékleteként a Balaton gasztrokalauz. A kiadvány idén megújult formában, a korábbiaknál szigorúbb válogatással mutatja be a tó környékének legjobb gasztronómiai helyeit, a szerkesztőség által legjobbnak ítélt TOP 100-at.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Történelmi bővülés után újabb nagy lépésre készül a Semmelweis Egyetem

Történelmi bővülés után újabb nagy lépésre készül a Semmelweis Egyetem

A Semmelweis Egyetem 492 orvostanhallgatója vette át diplomáját az MVM Dome-ban rendezett ünnepségen, ahol Merkely Béla rektor a hat évvel ezelőtt, a Covid-járvány idején indult évfolyam kihívásait és az egyetem fejlődését méltatta. A rektor kiemelte, hogy a Semmelweis mára Európa legjelentősebb háromnyelvű orvosképző intézményévé vált, és számos új klinikai területtel, valamint infrastrukturális fejlesztéssel gazdagodott. Orbán Gábor, a Nemzeti Egészségügyi és Orvosképzésért Alapítvány kuratóriumi elnöke a mesterséges intelligencia térhódítása mellett az orvosi hivatás emberi oldalának fontosságát hangsúlyozta. Az ünnepséget követően az egyetem tízéves együttműködési megállapodást kötött a kaiserslauterni Westpfalz-Klinikummal, újabb németországi campust hozva létre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×