392.57
365.45
66589.3
A Bayern München játékosai ünnepelnek, miután Eric Maxim Choupo-Moting megszerezte csapata első gólját a német első osztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában játszott Bayern München-Union Berlin mérkőzésen Münchenben 2023. február 26-án.
Nyitókép: MTI/AP/Alexandra Beier

Négy gólt szerezve kezdődött Münchenben a Tuchel-korszak

A tényleges eredménynél, a 4-2-nél is sokkal simábban győzött a Bayern München a német labdarúgó Bundesliga rangadóján a forduló előtt még listavezető Borussia Dortmund ellen.

A 13. percben Dayot Upamecano a saját térfeléről előrelőtt labdáját nem találta el a dortmundi kapus, Gregor Kobel – a térdén talán megcsúszott a labda, ezért öngólnak adták a gólt –, így az akadálytalanul jutott a hálóba. Leroy Sané egyszerűen bekísérte.

A 18. és a 23. percben Thomas Müller szerzett egy-egy gólt, a Bundesliga 1 aktív játékosai közül senki sem szerzett nála többször két gólt egy mérkőzésen. A második találata megint csak kapushiba volt, Kobel rosszul ütötte ki a labdát.

A második félidő elején Kingsley Coman is feliratkozott a gólszerzők közé, 4-0. Utána viszont a Bayern csak látványos lesgólokig jutott, mind Éric Choupo-Motingé, mind Serge Gnabryé az volt. A Borussia Dortmund, amely 2023-ban először veszített bajnoki mérkőzést, a hajrában Emre Can tizenegyesével, majd Donyell Malen lövésével faragott a hátrányból, de boldog aligha lett ezektől.

Thomas Tuchel és stábja (benne Löw Zsolttal, aki a kispadon ült) győzelemmel kezdte működését a Bayern Münchennél. A bajorok ezzel a sikerrel ismét vezetik a Bundesliga 1 tabelláját.

Bundesliga, 26. forduló:

Bayern München-Borussia Dortmund 4-2 (3-0)

pénteken játszották:

Eintracht Frankfurt-VfL Bochum 1-1 (1-1)

Dönerdiplomácia Törökországban: ezt sütötte ki a német elnök

Tíz év óta először látogatott német államfő Törökországba, miután az elmúlt években a két ország közötti kapcsolatok meglehetősen hűvössé váltak. A látogatás sikere érdekében azonban Frank-Walter Steinmeier még a törökök nemzeti ételét, a Németországban is kedvelt kebabot is bevetette.
Ezerrel költ a mesterséges intelligenciára a Microsoft, de még ez sem elég

A várakozásokat felülmúló negyedéves számokat közölt első negyedéves gyorsjelentésében a Microsoft, a folyó negyedévre megfogalmazott kilátások azonban vegyesek a menedzsment bevételprognózisa kisebb csalódást okozott. A mesterséges intelligencia beruházások felpörögtek a Microsoftnál, a szektortársakhoz hasonlóan, és a költekezés a következő negyedévekben is fennmarad a menedzsment közlése szerint. A befektetők jól fogadták a negyedéves számokat, a Microsoft árfolyama közel 4 százalékot emelkedett zárás után.