Tekla

bundesliga

2019.09.21. 21:07

Orbán-gól, hibátlan Gulácsi

Az RB Leipzig 3-0-ra győzött Brémában a német labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának szombati játéknapján.
2019.09.14. 20:51

Bundesliga - Döntetlen Lipcsében

A címvédő Bayern München 1-1-et játszott a listavezető RB Leipzig vendégeként a német labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombat esti rangadóján.
2019.08.25. 17:47

Gulácsiék második sikere

Második mérkőzését is megnyerte a Gulácsi Péterrel a kapuban és Willi Orbánnal a védelemben felálló RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokságban: a lipcseiek a vasárnapi játéknap első találkozóján 2-1-re verték otthon a Frankfurtot.
2019.08.17. 14:06

A Bayern botlott a nyitányon, de máris vigasztalódik

Minden előzetes, a múltra alapozott jóslat téves volt: nem tudta megnyerni első mérkőzését a Bayern München az új bajnoki idényben. A bajorok egy pontot szereztek a Hertha ellen – viszont azóta szerződtettek egy világsztárt.
2019.05.28. 21:00

Ilyen sem volt még: kelet-berlini klub a Bundesliga 1-ben

A hajdani NDK fővárosában, amelyet az orosz nyelvben akkor, meglehetősen sajátságosan, nas Berlinnek, mi Berlinünknek neveztek, akadt egy kiemelkedően sikeres futballcsapat. Ez volt a BFC, a Berliner Fussball Club Dynamo. S akadt egy másik, amely ingázott az első és a második osztály között, mégis, sokkal nagyobb tábor rajongott érte. Az pedig az Union. A hét elején ez az Union futballtörténelmet írt azzal, hogy bekerült a német labdarúgó Bundesliga 1-be.
2019.05.19. 15:42

Gulácsi Péter a Bundesliga legjobbja

Gulácsi Péter, az RB Leipzig magyar válogatott kapusa lett a német labdarúgó-bajnokság legjobb játékosa a Kicker magazin rangsorában.
2019.05.11. 18:56

Gulácsi remekelt, még nem bajnok a Bayern München

Nem lett bajnok a Bayern München, mivel szombaton gól nélküli döntetlent játszott a már biztos harmadik RB Leipzig vendégeként, így a Borussia Dormund kétpontosra tudta csökkenteni hátrányát a Fortuna Düsseldorf 3-2-es legyőzésével a labdarúgó Bundesliga 33., utolsó előtti fordulójában.
2019.04.21. 13:27

Hatgólos vereség után edzőváltás Stuttgartban

A tavaly októberben kinevezett trénernek azért kellett távoznia, mert csapata 6-0-ra kikapott az Augsburg otthonában, és négy fordulóval a bajnokság vége előtt az osztályozót jelentő 16. helyen áll a tabellán.
2019.04.16. 16:31

Így alakulhat Dárdai Pál jövője

Számos területen kell az edzőknek a saját szorosan vett szakmáján túl bizonyítania, a személyisége is alapvetően meghatározó lehet a sikerességében - fejtette ki az InfoRádiónak Nagy Sándor sportpszichológus. Dárdai Pálról megjegyezte, hogy szerinte más poszton vagy helyen is jó eséllyel lehet eredményes.
2019.04.16. 11:16

Döntöttek Dárdai Pál sorsáról

A szezon végén távoznia kell a Hertha BSC kispadjáról a magyar labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitányának. Kicsúsztak a legjobb tízből a tabellán, ez a veszte.
2019.04.13. 20:07

Gulácsi Péter lehúzta a rolót

Willi Orbán eltiltása miatt nem játszott a Bundesliga 29. fordulójának szombat esti Leipzig-Wolfsburg meccsén (2-0)
2019.04.06. 20:39

Kiütéses sikerrel állt a Bundesliga élére a Bayern

A címvédő Bayern München kiütéses, 5-0-s győzelmet aratott otthon az eddig listavezető Borussia Dortmund ellen a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati rangadóján, s ezzel az élre állt a tabellán.
2019.04.06. 17:58

Hatgólos meccsen nyertek Gulácsiék, kikapott a Hertha

A harmadik helyen álló RB Leipzig - a magyar válogatott Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata - 4-2-re nyert a hetedik Bayer Leverkusen vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati játéknapján.

A médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Magyar Mecenatúra Program keretében támogatja.