Infostart.hu
eur:
381.49
usd:
327.4
bux:
109269
2025. december 5. péntek Vilma
A címvédő norvég Magnus Carlsen (b) és olasz-amerikai kihívója, Fabiano Caruana a londoni sakkvilágbajnoki döntő negyedik mérkőzésén 2018. november 12-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga

Nem óhajt vb-döntőt játszani Magnus Carlsen

A 31 éves norvég sakklegenda nem kíván azzal az ellenféllel mérkőzni, akivel pedig muszáj lenne.

Magnus Carlsen jövőre nem védi meg sakkvilágbajnoki címét.

"Nem érzek motivációt arra, hogy egy újabb meccset játsszak" - nyilatkozott a Magnus-effekt című podcastjében a norvég nagymester, aki kilenc éve őrzi vb-címét.

A 31 éves Carlsen tavaly év végén Jan Nyepomnyascsijjal szemben őrizte meg címét, méghozzá magabiztosan, s azóta többször is jelezte: legközelebb csak Alireza Firouzjával hajlandó asztalhoz ülni vb-döntőben. Csakhogy a 19 esztendős iráni-francia nem igazolta tehetségét, csupán ötödik lett a sakkvilágbajnok-jelöltek félmillió euró összdíjazású madridi tornáján, amelyen Rapport Richárd az utolsó helyen végzett.

Carlsen kihívója jövőre újra Jan Nyepomnyascsij lett volna, aki a nyolcfős mezőnyben egyedüli veretlenként végzett az élen a spanyol fővárosban. Az orosz - de a FIDE színeiben induló - sakkozó így várhatóan a kínai Ting Li-zsennel ütközhet meg, aki remekül hajrázva és nyolc pontot gyűjtve szerezte meg a második helyet.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Történelmi megállapodás előtt áll az EU – 25 éve várunk erre

Történelmi megállapodás előtt áll az EU – 25 éve várunk erre

Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében arról beszélgettünk, hogy sikerült véglegesíteni az EU és a dél-amerikai Mercosur-országok között létrejövő, rendkívül átfogó partnerség részleteit. Ez nagy jelentőségű, hiszen az együttműködés immár 25 éve előkészítés alatt áll, és még ma is akadnak olyan kérdések, amelyeket tisztázni kell. A témát Sasvári Marcell, a Portfolio uniós ügyekkel foglalkozó elemzője segített kibontani. A második részben az idei, immár tizenhatodik alkalommal megrendezett Portfolio Property Awards gála kapcsán áttekintettük, melyek a legfrissebb piacformáló trendek a hazai ingatlanpiacon. Arra is kitértünk, hogy a lokáción túl mi lehet egy projekt valódi sikerkulcsa, és milyen előnyt jelenthet egy ESG-szemléletű megközelítés. Vendégünk Székely Ádám, az Innovinia tulajdonosa és ügyvezető igazgatója volt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×