Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő
Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője (b, elöl) vezeti a mezőnyt a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság első alkalommal megrendezett Szaúdi Nagydíjának rajtja után a dzsiddai utcai versenypályán 2021. december 5-én.
Nyitókép: MTI/AP/Haszan Ammar

Forma–1: veszélyben több tradicionális helyszín is

Új városok és pályák szállnának be a gyorsasági világbajnokságba, de a futamok száma véges.

Az elmúlt években számos új helyszín mutatkozott be a Forma-1-ben: tavaly Szaúd-Arábiába és Katarba, idén Miamiba látogat a sorozat, de tervben van egy Los Angeles-i futam is. Az érdeklődés fokozódik, de a versenynaptár véges: az érvényben lévő Concorde-szerződés legfeljebb 25 futam megrendezését teszi lehetővé – írja a vezess.hu.

Stefano Domenicali, a Forma-1 vezérigazgatója ki is jelentette, hogy néhány jelenlegi helyszíntől el is búcsúzhatnak, akár ideiglenesen, akár véglegesen.

“A folyamat már elkezdődött. Vannak promóterek, akiknek lejár a szerződésük, és valószínűleg a jelenlegi nagydíjak egy része nem lesz többé a versenynaptárban. Mások azonban benne maradnak más formában, például rotációs rendszerben” – mondta az olasz szakember, és jelezte, hamarosan új nagydíjakat jelentenek be.

A mostani versenynaptárból a legnagyobb veszélyben a Francia, a Monacói, a Belga és a Mexikói Nagydíj van, még egyik helyszínnek sincs szerződése jövő évre.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×