eur:
404.35
usd:
355.59
bux:
92882.06
2025. április 30. szerda Katalin, Kitti
Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) elnöke a Glasgow-ban augusztus 3-án kezdődő Európa-bajnokságra készülő magyar úszóválogatottról és a kitűzött célokról tartott sajtótájékoztatón a margitszigeti Grand Hotelben 2018. július 31-én. Legalább tíz érem, köztük egynél több arany megszerzésében bízik a szövetségi kapitány.
Nyitókép: MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Wladár Sándor: szénné fogjuk hajtani magunkat és a kollégákat

A nyári magyarországi vizes világbajnokság szervezőbizottságát vezető Wladár Sándor szerint az idő rövidsége miatt nincs lehetőség a hibázásra, ugyanakkor jelezte, tapasztalt kollégákkal dolgoznak együtt, akik többször bizonyítottak már.

"Szénné fogjuk hajtani magunkat és a kollégákat is, de tapasztalt szervezőgárdánk van, amelyik tudja, mi a dolga, hiszen például a Magyar Úszó Szövetség az elmúlt öt évben kilenc világeseményt rendezett" - nyilatkozta a Magyar Úszó Szövetség elnöke az M4 Sport Sporthíradójában.

A versenyzőként olimpiai bajnok Wladár Sándor elmondta, felállt az operatív szervezőbizottság, a költségvetés pedig véglegesítés előtt áll, utóbbi tekintetében a kormányhatározatra van már csak szükség.

"Elkezdtük a munkát, a sportági szövetségek delegálták a versenyigazgatókat. Összeállt a kép, rövid az idő, nem hibázhatunk. Nem akarunk versenyezni a 2017-es világbajnoksággal, azt szeretnénk, ha minél több magyar látogatna ki a helyszínekre" - mondta az elnök, aki bízik abban, hogy a margitszigeti szurkolói zónába akár 50 ezren is kilátogatnak majd.

Magyarország június 18. és július 3. között 2017 után másodszor rendez vizes világbajnokságot. Erre most Fukuoka visszalépése miatt nyílt lehetőség.

Wladár Sándor és Vári Attila két héttel ezelőtt az InfoRádió Aréna című műsorának vendége volt. Az interjút elolvashatják itt, vagy meg is hallgathatják a teljes beszélgetést.

Címlapról ajánljuk
Gégény István: kardinális kérdés, hogy milyen személyisége lesz a következő pápának

Gégény István: kardinális kérdés, hogy milyen személyisége lesz a következő pápának

Kisebb politikai beágyazottságot, de nagyobb közéleti szerepvállalást várnak a Magyar Katolikus Egyháztól a Szemlélek Alapítvány felmérése szerint a magyarok. A kommunikációs stílus, a hitelesség, a visszaélések kezelése és a közéleti morális iránymutatás terén is negatív értékelést adtak a megkérdezettek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.30. szerda, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Súlyos támadás érte Dnyiprót, az Oszkil nyugati partján hódítanak az oroszok - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Súlyos támadás érte Dnyiprót, az Oszkil nyugati partján hódítanak az oroszok - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Súlyos dróntámadás érte hajnalban Dnyiprót, Dnyipropetrovszk megye központját - a városból több helyen is robbanásokat jelentettek. Emellett Harkiv városát is célba vette az orosz drónképesség. A diplomácia frontján Amerikából arról érkeznek hírek, hogy Donald Trump elnök türelme már rohamosan fogy, a Vlagyimir Putyin orosz elnök által meghirdetett háromnapos tűzszünet egyelőre nem érte el célját. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×