Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Nyitókép: Pixabay.com

Szintet lép az európai futsal, úgy lesz, mint a régi nagypályás fociban

2012-ig a nagypályás labdarúgó-Eb 16 csapatos volt, 2022-ben már a futsal-Eb is ilyen lesz, és ugyancsak négyévente rendezik meg. Megvan a helyszíne is.

Hollandiában rendezik a 2022-es futsal Európa-bajnokságot, amelyen az eddigi 12 helyett már 16 válogatott vesz részt.

A 2022. január 19-től február 6-ig tartó tornán Amszterdam és Groningen ad majd otthont a mérkőzéseknek. Az európai szövetség (UEFA) a portugálokkal és a franciákkal szemben döntött a hollandok javára a helyszínkijelölés során.

A holland szövetség rendezte a sportág első világbajnokságát 1989-ben.

Az Európa-bajnokságot eddig kétévente rendezték meg 12 csapattal, az új formátum szerint viszont négyévente kerül rá sor 16 válogatott részvételével. A selejtezőket 2020 januárjától 2021 októberéig játsszák.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×