Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 16. vasárnap Ábrahám

Az olimpiára megváltoztatnak egy teniszszabályt

A jövő évi tokiói olimpián már nem három, hanem két nyert szettre játsszák majd a férfi teniszezők egyéni küzdelmeinek döntőjét.

A Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) szerdai közleménye szerint a párosok, illetve a vegyes párosok küzdelmeiben, ha két szett után nincs győztes, akkor tíz pontig tartó döntő rövidítésében dől el a mérkőzés.

"Ezek a módosításokkal kevésbé lesznek leterheltek azok a játékosok, akik mindhárom versenyszámban érdekeltek" - olvasható az ITF magyarázatában.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Lesz elég informatikus Magyarországon? Nem elég csupán a képzési kapacitásokat növelni

Lesz elég informatikus Magyarországon? Nem elég csupán a képzési kapacitásokat növelni

A digitális technológiák fejlődése, az adatvezérelt gazdaság és a mesterséges intelligencia terjedése alapjaiban alakítja át a gazdaság szerkezetét, működését és a versenyképesség feltételeit. Mindezen folyamatok felértékelték az információs és kommunikációs technológiákhoz (IKT) kapcsolódó szaktudást, és világszerte növelték a magas szintű digitális kompetenciákkal rendelkező munkaerő iránti keresletet. A megfelelő szakember-utánpótlás biztosítása ma már nem csupán ágazati kérdés, hanem a gazdasági növekedés és a nemzetközi versenyképesség egyik meghatározó feltétele.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×