Infostart.hu
eur:
386.11
usd:
331.55
bux:
0
2026. január 14. szerda Bódog
Heteken belül felszabadul a budai rakpart

Heteken belül felszabadul a budai rakpart

Heteken belül enyhülhet a rakparti torlódás a Batthyány térnél, várhatóan ugyanis március végére bontják el teljesen a vizes vb-re épített óriás ugrótornyot. A létesítményt tavaly januárban kezdték el építeni, és a világbajnokság előtt lett kész.

Várhatóan március végére fejezik be a 2017-es vizes világbajnokságra épített óriás ugrótorony bontását – tudta meg az InfoRádió a Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Kommunikációs Főigazgatóságától. A szervezet közleményében kiemelte, hogy a Batthyány tér környékén továbbra is ütemezetten zajlanak a bontási munkálatok, jelenleg a vasbeton platform elbontását követő utómunkálatok folynak.

A KKBK hangsúlyozta, fontos szempont, hogy a munkálatok idején az alsó rakpart érintett szakaszán a közúti forgalom a lehető legkisebb kényelmetlenséget okozzon az autósoknak. Hozzátették: a fővállalkozó az eredeti állapotba állítja vissza a felszíni területet.

Az InfoRádió úgy értesült, hogy

már március közepén enyhülhetnek a dugók a Batthyány tér közelében,

miután megszűnik a sávelhúzás és a parkoló sávot is visszakapják az autósok.

A budapesti vizes világbajnokságon látott óriás ugrótorony építése tavaly januárban kezdődött el, és júliusban, a vb előtt fejeződött be. A torony kialakításakor fontos szempont volt, hogy a versenyek hátterében a Parlament épületét és a belvárost láthassák a helyszínre érkező szurkolók és a tv-nézők.

A KKBK Kommunikációs Főigazgatósága a vizes vb után, augusztusban jelezte, hogy elkezdődött az óriás ugrótorony bontása, amelynél elsődleges szempont volt, hogy az építmény a lehető legrövidebb ideig zavarja a fővárosi közlekedést.

Az óriástoronyugrás a vizes-vb-k legfiatalabb versenyszáma, 2013-ban a barcelonai világbajnokságon debütált. Szakértők szerint az óriás toronyugrás a világesemény leglátványosabb sportága volt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

A modern harcászati eszközök korában is fontos szerepe van a honvédségi élő erőnek, amelyet nemcsak a harctéren, hanem vis maior helyzetekben is be lehet vetni – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Úgy véli, az orosz–ukrán háború menetétől és az Egyesült Államok politikai hozzáállásától is függ, hogy a jövőben hány ország dönt úgy a horvátokhoz hasonlóan, hogy be- vagy visszavezeti a sorkatonaságot.

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×